‘Üstün hizmet ödülü’

banner453

İgor’un ülkeye sokmak istediği 22 kilo uyuşturucuyu ele geçiren gümrük memurlarına plaket verildi

‘Üstün hizmet ödülü’
banner432

 Başbakan Ersin Tatar, geçtiğimiz ekim ayı içerisinde ülkeye sokulmak istenen 22 kilo esrarı ortaya çıkaran gümrük memurlarını onurlandırdı. 

Tatar, Rus uyruklu İgor Yusin'in bavulundaki uyuşturucuyu gözden kaçırmayarak, ülkeye 22 kilo zehir sokulmasını önleyen memurlara plaket verdi. 
Başbakanlıkta gerçekleşen törende, Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu ile Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu (UMK) Başkanı Hasan Karaokçu ve komisyon üyeleri de hazır bulundu.

Tatar: Uyuşturucu ön sırada
Başbakan Ersin Tatar, daha önce telefon, sigara kaçakçılığı ve başka olaylarla kaçakçılığın gündeme geldiği Kıbrıs’ta günümüzde uyuşturucu kaçakçılığının ön sıralarda yer aldığını anlatarak, polis ekipleri, sahil güvenlik ve gümrük çalışanlarının iş birliğiyle, disiplin anlayışıyla bu tür tespitleri maksimize etmeye çalıştıklarının altını çizdi.
Tatar, başarı gösteren personeli kutlayarak, gümrük çalışanlarının çalışma şartlarının iyileştirilmesi adına Maliye Bakanlığı’yla iş birliği içinde olduklarını sözlerine ekledi.

Amcaoğlu: Tehlike önlendi
Maliye Bakanı Amcaoğlu da, yaptığı konuşmada, memurların önemli bir tespitte bulunarak tehlike boyutu yüksek bir olayı aydınlattıklarının altını çizerek, UMK çalışmalarına da katkı yaptıklarını anlattı.
Amcaoğlu, söz konusu üç gümrük memurunun bundan sonraki görevlerini ifa ederken aynı hassasiyeti göstereceklerine yönelik inancını da belirtti.
Konuşmaların ardından gümrük çalışanları Erman Efe, Türkay İlkman ve Enver Evren Özatınç’a UMK’nın hazırladığı plaketler takdim edildi ve toplu fotoğraf çekimi yapıldı.
Personele ayrıca Maliye Bakanlığı tarafından para ödülü de verileceği açıklandı.

Ne olmuştu?
Gümrük memurları, 5 Ekim 2019 tarihinde, saat 02.15 sıralarında Ercan Havaalanı'ndan KKTC'ye giriş yapmak isteyen Rus vatandaşı İgor Yusin’in valizinde arama yapmış, 20 kilo hintkeneviri ile 2 kilo kokain bulmuştu. Durum polise bildirilirken, zanlı Yusin gözaltına alınarak mahkemeye çıkarılmıştı. Zanlı, 10 gün süren soruşturmanın ardından 16 Ekim 2019 tarihinde tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilmişti. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER