banner564
banner556

Tarladan mideye

Organik çilek yemek isteyenler Yeşilırmak’a akın etti

Tarladan mideye
Melin DOBRAN
Yeşilırmak ve Yedidalga Muhtarlıkları ile Yeşilırmak-Yedidalga Üreticiler Birliği’nin işbirliğiyle düzenlenen Yeşilırmak 11. Geleneksel Çilek Festivali bu yıl da büyük ilgi gördü..    
   Kuzey Kıbrıs’ın değişik bölgelerinden çok sayıda insan, hem tarladan çilek toplamak, hem de eğlenmek amacıyla Yeşilırmak’a akın etti.
    Festival alanında, çileğin yanı sıra bulgur köftesi, Leymosun tatlısı, kabak böreği, zeytinyağı, pekmez ve tarhana gibi yerel ürünlerin de satışı yapıldı 
   Kıbrıs’ta çileğin merkezi olarak tanınan bölgedeki festivalde çeşitli etkinlikler de yapıldı.

Esnaf ne dedi..??

Mehmet Çelikyürek
“Bahçemizden topladığımız çilekleri festivalde satıyoruz. Satışlarımız idare eder durumdadır. Ürünlerimiz organiktir. Halkımız çileği seviyor ve festivale ilgi gösteriyor. Bu da bizi memnun ediyor.”

Mehmet Şahkude
“Çilek satışlarımız iyidir. Geçen yıl festival daha kalabalık olmuştu ama bu yıl da ilgi var. Ürünümüzü bahçeden toplayıp getirdik. Halkımız festivallere katılmayı seviyor. Çeşitli stantlar da kuruldu. Çileğin yanı sıra Kıbrıs ürünleri de tanıtılıyor.”

Ayşe Kadın
“Festival için Kıbrıs’a özgü kabak böreği, pilavuna, macun çeşitleri, gabbar turşusu, Leymosun tatlısı ve limonata hazırladım. Festival çok güzel geçti. Satışlarımız da iyi gitti. Halkımız çileği seviyor ve her festival zamanı bölgeye geliyor.”

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2016, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner468