banner564
banner556

Trafik rahatlayacak

Girne’de, Semih Sancar Caddesi- Beylerbeyi sinyalli kavşağında yeni bir düzenleme hayata geçiriliyor

banner611
Trafik rahatlayacak
banner598
banner616
Girne’de, Semih Sancar Caddesi- Beylerbeyi sinyalli kavşağında deneme süreciyle birlikte, Beylerbeyi sinyalli kavşağına 4 fazlı çalışan trafik ışıkları, 3 faza indirildi ve sinyal süreleri uzatılarak daha fazla aracın geçmesi sağlandı.
Ayrıca Doğanköy çemberinden başlayarak halen iki şerit olan yolun 3 şeride çıkarılarak Girne Limanı çemberine doğru sürekli geçiş sağlanmasını içeren bir proje de önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek. Böylece 250 metre boyunca 3 şerit uygulamasıyla sürekli geçiş imkanı sağlanarak Beylerbeyi’ne dönecek araçlar için de ayrı bir şerit düzenlemesi yapılacak.
Girne Belediyesi’nin açıklamasına göre, projede ikinci etapla birlikte, Semih Sancar Caddesi’nden Liman çemberine doğru geçişler ayrı şerit; Beylerbeyi’ne dönüşler başka bir şerit üzerinden yapılabilecek. Bu sayede mevcut araç geçişleri iki katına çıkarılabilecek. Sürekli geçiş ile Doğanköy çemberine kadar uzanan trafik kuyruklarının azaltılması düşünülerek, daha çok taşıtın geçmesi sağlanacak. 

Görüş ve öneriler belediyeye iletilebiliyor
Açıklamada, projeyle ilgili bilgi ve detayların Girne Belediyesi Halkla İlişkiler Şubesi’nden edinilebileceği ayrıca konuyla ilgili görüş ve önerisi olanların da belediyenin internet adresinden veya Halkla İlişkiler bölümüne bizzat iletebileceği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2014, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474