banner564
banner556

TSK için bağış

İTÜ Kuzey Kıbrıs, “Devleti ve Ordusu İle Tek Yürek” sloganıyla kampanya başlattı

TSK için bağış
İbrahim DİRAN
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kuzey Kıbrıs Kampusu, “Devleti ve Ordusu ile Tek Yürek” sloganıyla Türk Silahlı Kuvvetleri için bağış kampanyası başlattı.
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kuzey Kıbrıs Kampusu Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya, düzenlediği basın toplantısında, İTÜ Kuzey Kıbrıs ailesi olarak, Şubat - Temmuz 2018 tarihleri arasında, maaşlarının bir kısmını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na bağışlama kararı aldıklarını ifade etti.
Kahya, “Hem terör belasından kurtulmak hem de bölgede kalıcı barışı sağlamak için Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na katkı, millet ve ordu dayanışmasına destek olmak adına böyle bir faaliyeti başlatmış bulunmaktayız” dedi.
Bu davranışın KKTC, Türkiye ve tüm Türk dünyasındaki diğer kurum veya kuruluşlara örnek teşkil etmesini ümit ettiklerini kaydeden Kahya, “Bu bir ve iri duruşumuz hem içeriye hem dışarıya kuvvetli mesaj vermektedir. Kıbrıs Türkü’nün, Türkiye Cumhuriyeti’nin Suriye’deki tasarruflarına karşı gerçek hissiyatını yansıtması açısından da bu destek kampanyamız önemlidir” dedi.  
Kahya, Türk milletinin de bu zor süreçte birlik ve beraberlik içerisinde ordusunun her daim yanında olduğunu ve olacağını kaydetti.
Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Basın, Tanıtım, Halkla İlişkiler Şube Müdürü Kemal Karababa’ya da teşekkür eden Kahya, bağış dosyasını da takdim etti.
Kemal Karababa ise bağış kampanyası için İTÜ Kuzey Kıbrıs ailesine teşekkür etti ve Vakıf ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin savaş gücünün artırılmasına katkıda bulunmak üzere kurulan Vakfa ait banka hesap numaralarının https://www.tskgv.org.tr/hesap-numaralarimiz/ internet sayfasında yer aldığı da kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473