banner493

Ullah’a ‘Allah’ dedirtti

banner514

135 gram uyuşturucudan yargılanan gence 4 yıl hapislik verildi

Ullah’a ‘Allah’ dedirtti
banner432
Melin DOBRAN
Ülkede son yılların en büyük sorunu haline gelen uyuşturucu nedeniyle görülen davalardan dün bir tanesi daha karara bağlandı. Lefkoşa’da 22 Aralık tarihinde öğle saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda kullanımındaki araç içerisinde 135 gram 940 miligram paketlenmiş sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunan sanık Sıbghat Ullah hakkında 4 yıl hapislik cezası verildi. Yapılan operasyonda araçta yolcu olarak bulunan ve tutuklanan diğer sahıs Ahmed Ammar aleyhineki dava ise savcılık tarafından suça bağlayıcı delil olmamasından ötürü geri çekildi.
Lefkoşa Kaza Mahkemesinde Başkan Ömer Güran ve Yargıçlar Vedia B. Barkın, Rauf Kürşat’ın huzurunda gerçekleşen dünkü karar duruşmasında kararı Yargıç Vedia Barkın açıkladı. 

banner520
Kurye görevi yaparken yakalandı
Kararda sanık lehine ve aleyhine olan hususları değerlendirdiklerini açıklayan Yargıç Barkın sanığın Güney Kıbrıs’tan Kuzey Kıbrıs’a uyuşturucu kuryeciliği yapmak isterken yakalandığını ve bunun hiçbir şekilde hafifletici nedenin olamayacağını söyledi. Yargıç, sanığın getirmiş olduğu uyuşturucuyu bir süper marketin park yerinde teslim edeceğini ancak konu park yerine alıcının gelmemesi üzerine oradan ayrılarak alıcının kendisini aramasını beklemesi için dolaştığı esnada, devriye gezen polis ekibi tarafından şüpheli görülmesi üzerine durdurulduğunu ifade etti.

99 paket bonzai ile yakalandı
Yargıç Barkın sanığın tasarrufunda paketlenmiş olarak bir çok insanı zehirleyecek miktarda satışa hazır Sentetik Cannabinit türü 99 paket yani 135 gram 940 miligram uyuşturucu ile yakalandığını ,bu suçun ise hapis cezası dışında başka bir ceza ile cezalandırılamayacağını belirterek, sanığı mahkum ettikleri uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçundan 4 yıl hapis cezası ile cezalandırmayı uygun bulduklarını açıkladı.
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2016, 09:40
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473