banner556

Üstel: Sistemsizlik sistem olmuş

UBP Girne Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Ünal Üstel, ülkede sağlık alanında yaşanan olumsuzlukları üzüntü ve ibretle izlediklerini belirterek, “sağlıkta sistemsizliğin sistem olduğunu ve hükümetin de bunu acizlik içinde izlediğini” savundu.

Üstel: Sistemsizlik sistem olmuş
Üstel, sağlık alanındaki sistemsizliğe kimsenin bir çare üretemediğini ifade ederek, hükümetin birçok konuda olduğu gibi sağlık konusunda da başarısız olduğunu öne sürdü. 
Ünal Üstel yazılı açıklamasında, “devlet hastanelerinde yaşanan olumsuzluklara son olarak devlet doktorlarının istifa furyasının eklendiğini, bunun da sistemin artık çöktüğünün bir göstergesi olduğunu” iddia etti.
Üstel, hükümetin, Türkiye’deki başarı ile sonuçlanan sağlık istemini örnek almasını önererek, “Ya gidip oradaki sistemi inceleyip buraya monte etsinler ya da biz bu işi yapamayacağız deyip görevlerini teslim etsinler” dedi. 
Ünal Üstel, tıp alanındaki meslek örgütlerinin de üzerlerine düşen görevleri tam olarak yapmadığını ve meslekte yaşanan sorunları sağlıklı bir şekilde masaya yatıramadığını savunarak, sağlık örgütlerini sağlıkta köklü değişimler getirilmesi ve vatandaşa yeterli hizmet götürülmesi için birlikte çalışmaya çağırdı. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 09:48
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner465