banner564
banner622

Vatandaş tedirgin

Manavoğlu ve beraberindeki heyeti kabul eden Akıncı, ülkedeki asayiş konusunun en önemli sorunlar arasında yer almaya başladığını belirtti

Vatandaş tedirgin
banner598

 Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu ve beraberindeki heyet, Polis örgütünün kuruluşunun 55’inci yılı ve Polis Haftası kapsamında devlet büyüklerini ziyaret etti. Manavoğlu yarınki kuruluş kokteyline devlet büyüklerini davet etti.

Kabullerde, Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’na, Polis Genel Müdür II. Yardımcısı HüseyinYeşildağlı, Lefkoşa Polis Müdürü Ahmet Soydan, PGM Özel K. Md. M/Mv. Ahmet Soyer eşlik etti.
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Manavoğlu ve beraberindeki heyeti kabulünde ülkedeki asayiş konusunun en önemli sorunlar arasında yer almaya başladığını belirterek, yurttaşlar arasında tedirginlik yaşandığını ifade etti.
Polis Genel Müdürlüğü’nde iyi giden işler olduğu gibi, olumsuz durumların da söz konusu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Akıncı, iyi gitmeyen durumlarla ilgili mazeretlerin ortadan kaldırılması, eksik kadroların tamamlanması yönünde çalışmaların hızla yapılması gerektiğini vurguladı.

Uluçay: Bilişim Suçları Yasası geçirilmeli….
Meclis Başkanı Teberüken Uluçay da Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu ve beraberindeki heyeti kabulünde polis örgütünün 55. kuruluş yıldönümü olmasından dolayı örgüt çalışanlarını kutladı.
Kurumsallaşma konusunda ülkede yaşanan sıkıntılara işaret ederek, kurumsallaşmış polis örgütüyle gurur duyduklarını dile getiren Uluçay, mutlaka eksikliklerin olduğunu ve bu eksikliklerin giderilmesi için de siyasiler ve yöneticiler olarak üzerlerine düşen görevlerin yerine getirilmesi için gerekli çabanın gösterilmesi gerektiğini kaydetti. 
Uluçay, bilişim suçları yasasının önemine dikkat çekerek ileriki dönem mutlaka öne alınması gereken yasalardan biri olduğunu vurguladı.
Teberrüken Uluçay, trafikte araç kullanan sayısının sürekli arttığına işaret ederek, polis örgütünün gereken hassasiyeti göstermesi gerektiğini kaydetti.
  

Manavoğlu: Eksikliklerin arkasına sığınmadan…
Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu konuşmasında, polis örgütünün halkın huzur ve güven içerisinde yaşaması için haftanın yedi günü 24 saat hizmet veren bir kuruluş olduğunu dile getirdi. Manavoğlu, ayrıca itfaiyenin polis örgütüne bağlı olmasının nedeninin de yangınları önleme mücadelesini sürdürdüğünü belirtti.
Manavoğlu, polis örgütünün personel ve araç gereç eksikliklerinin var olduğun fakat örgüt olarak bu eksikliklerin arkasına sığınmadan, görevlerini eksiksiz yapmaya çalıştıklarını vurguladı.
Polisin görevini yaparken yetkilerini yasalardan aldığına dikkat çeken Manavoğlu, yasaların vermediği yetkileri polisin kullanamayacağını söyledi. Manavoğlu, “Özellikle organize suçlarla ilgili hazırladığımız yasa tasarıları vardır. Bir kısım da Meclis’te olan yasalarımız vardır. Bilişim suçlarıyla ilgili hiçbir yasa yoktur. Bu yasaların biran önce yasallaşıp, hayata geçirilmesi ve polis örgütünün elini daha güçlendirmek ve suçların önlenmesinde büyük faydalar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Tatar: Polisin sayısı artırılacak
Başbakan Ersin Tatar ise Polis Genel Müdürü (PGM) Süleyman Manavoğlu ve beraberindeki heyeti  kabulünde  nüfusun ve öğrenci sayısının arttığını dolayısıyla polis sayısının da artırılması gerektiğini, bunun bilinci içinde olduklarını kaydetti. 
Yeni polislerin eğitilmesinin de çok önemli olduğuna vurgu yapan Tatar, ihtiyaçların karşılanması için imkanları seferber edeceklerini söyledi.
Karşılaştırma yapıldığı zaman KKTC’nin huzurlu ve güvenli bir ülke olduğunu dile getiren Tatar, yaşanan olumsuz olaylardan ders çıkarılması gerektiğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474