banner556

Yaşlıları unutmadılar

Siber ve Gürpınar, Ramazan Bayramı dolayısıyla Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Lapta Huzurevi’ni ziyaret etti

Yaşlıları unutmadılar
Huzurevinde kalan yaşlıların bayramını kutlayan Siber ve Gürpınar, yaşlılarla sohbet ederek hediyeler dağıttı. Cumhuriyet Meclisi Başkası Sibel Siber ziyarette yaptığı konuşmada, huzur kelimesinin öneminin ancak hissedilerek anlaşıldığını belirtti ve sosyal devletin en önemli görevlerinden birinin beşikten mezara kadar vatandaşlarının huzur içinde olmasını sağlamak olduğunu ifade etti.
Çocuğunun ya da parası olanın değil tüm yaşlıların sosyal devlette kendini güvende hissetmesi gerektiğinin altını çizen Siber, yaşlanacak her bireye hizmet verecek donanımlı ve modern yaşlı bakımevlerinin ve rehabilitasyon merkezlerinin sayısının artmasını temenni etti. Siber, tüm vatandaşlara huzurlu bir bayram diledi.

“Her insanın uğrayacağı bir durak”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar da yaşlılığın her insanın uğrayacağı bir durak olduğunu ve yaşlılara en iyi hizmeti sunmak için çalıştıklarını söyledi. Tüm toplumun yaşlılara saygı ile yaklaşması gerektiğine dikkat çeken Gürpınar, huzurevinde kalan yaşlıların aldıkları hizmetten memnun olduklarını kaydetti. Huzurevi personeline yaşlılara gösterdiği hassasiyet ve özveriden dolayı teşekkür eden Gürpınar, yaşlıların ve personelin bayramını kutladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2014, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner468