banner556

Zararlar ödenecek

Olumsuz hava koşullarından etkilenen bölgeleri ziyaret eden Bakan Oğuz üreticilere söz verdi:

Zararlar ödenecek

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, olumsuz hava koşullarından etkilenen Alsancak, Karşıyaka ve Sadrazamköy’de incelemelerde bulundu. Oğuz, doğal afet nedeniyle mağdur olan üreticilerin zararlarının karşılanacağını belirtti. 
Tarım Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre; kötü hava şartları nedeniyle yaşanan doğal afetin maddi zarara yol açtığı bölgede incelemelerde bulunan Oğuz'a, bakanlık yetkilileri ve köy muhtarları eşlik etti.
Oğuz, Genel Tarım Sigortası Fonu kapsamına giren zararlar için Hayvancılık ve Tarım Dairelerine başvuru yapılmasıyla birlikte, doğal afet nedeniyle mağdur olan üreticilerin zararlarının karşılanacağını belirtti. 
Sera alanları ile küçükbaş ve büyükbaş hayvan barınak zararlarının karşılanması konusunda kaynak sıkıntısı olmadığını ifade eden Oğuz, üreticilerin mağduriyetlerinin en erken zamanda giderileceğini belirterek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Oğuz ve bakanlık yetkilileri, bölgede doğal afetten etkilenen sera ve hayvan üreticilerinin zararlarının hızlı bir şekilde karşılanması için uygulanması gereken prosedürler hakkında da bilgilendirmede bulundu.  

banner560
YORUM EKLE
YORUMLAR
MORULA
MORULA - 2 yıl Önce

ZARARI DEVLET Mİ YAPTI Kİ ÖDEYECEK ???? HERKES BAŞININ ÇARESİNE BAKACAK......

Komik
Komik - 2 yıl Önce

Başkan daha önce de ol-du ödenecek denildi ama bugün ol-du daha öncekini almadık bu nasil olacak öğrenecekmiş nasıl

SIRADAKİ HABER

banner471

banner472