banner493

"Hakimiyet-i Milliye" konulu yarışmayı kazananlar belli oldu

"Hakimiyet-i Milliye" konulu yarışmada 46 afiş tasarım çalışmasının sahiplerine toplam 97 bin 500 lira para ödülü verilecek

"Hakimiyet-i Milliye" konulu yarışmayı kazananlar belli oldu
banner432

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen "Genç Sanat: 4. Afiş Tasarım Yarışması"nı kazananlar belli oldu.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, "Hakimiyet-i Milliye" konulu yarışmada 46 afiş tasarım çalışmasının sahiplerine toplam 97 bin 500 lira para ödülü verilecek.
Genç tasarımcıların milli egemenliği konu aldıkları 354 tasarım içerisinden, seçici kurulun değerlendirmesiyle belirlenen 8 öğrenci, 7 biner lira ve Başarı Belgesi alacak. Yarışmada Mansiyon Ödülü'ne layık görülen 9 öğrenci de 3 biner lirayla ödüllendirilecek.
Sergileme Ödülü verilecek 29 öğrenciye 500'er lira ve Katılım Belgesi takdim edilecek. Bakanlık, yarışmanın ödül töreni ve sergisine ilişkin detayları daha sonra ilan edecek.
Ödül kategorilerinde başarı sıralamasının olmadığı yarışmada, Başarı Ödülü'nün sahipleri Mert Bağçiçek, Ezgi Şen, Hüseyin Uzuntaş, Taha Bekir Murat, Tugay Çetinkaya, Ümit Bayırlı, Refik Yalur ve Yunus Emre Kozoğlu oldu. 
Aleyna Çelik, Elif Nur Hüyük, Fatma Aydoğdu Torbacı, Nida Avcu, Tuğçe Demir, Cemalettin Polat, Ahmet Önder Demir, Mehmet Salih Kızılkaya ve Serap Keskin ise Mansiyon Ödülü'ne değer görüldü.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 10:31
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner473

banner460