banner493

İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Balçova’da düzenlenen festivalde KKTC’yi başarıyla temsil etti

Birincilikle döndüler

İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Balçova’da düzenlenen festivalde KKTC’yi başarıyla temsil etti
banner432

İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Balçova Belediyesi’nin daveti üzerine bu yıl 12.’si düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne katıldı. İskele ekibi festivalde Sırbistan, Rusya, K. Makedonya, Polonya, İspanya ve Macaristan’ı geride bırakarak, geceye damgasını vurdu. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümüne denk gelen, Balçova Belediyesi 12. Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin Gala Gecesinde çifte bayram yaşayan İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, gecenin en anlamlı ödülü olan en iyi koreografi 1.’lik ödülünü kazandı. Ödül, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya tarafından İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Yönetmeni Özlem Kadirağa’ya takdim edildi. 

Sadıkoğlu: Gururlandırdılar
İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğunun başarısından ötürü tüm ekibi kutladı. Sadıkoğlu, kutlama mesajında şunlara yer verdi: 
“Geçtiğimiz hafta İzmir Balçova Belediyesi’nin daveti üzerine İzmir’e giden İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğumuz, bir kez daha, İskele’mizin yüzümüzü güldürdü, İskele’mizi onurlandırdı, gururlandırdı. Ekibimiz bu yıl 12.’si düzenlenen Balçova Belediyesi Uluslararası Halk Dansları Festivali’nde gösterdiği performans ve sahneye koyduğu muhteşem gösterisinden ötürü en iyi koreografi 1.’lik ödülünü almaya hak kazandı. Bizleri katıldıkları her platformda gururlandıran, bayrağımızı büyük bir başarı ve özveriyle dalgalandıran ekibimizi ve tabi ki o ekibe can veren İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Yönetmenimiz Özlem Kadirağa’yı kutluyor, ekibimizin her bir üyesine daha nice güzel başarılara imza atmalarını temenni ediyorum.”
Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Balçova Belediyesi 12. Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne İskele Belediyesi’ni temsilen Asbaşkan İldeniz Elbasan, Meclis Üyeleri Eray Göksan, İsmail Y. Osum ve İsmail Osum katıldı.

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner474

banner460