banner564
banner556

Kıbrıs Tiyatro Festivali kapsamında “He-Go” oyunu Bandabuliya’da sahnelendi

Ayakta alkışlandı

Kıbrıs Tiyatro Festivali kapsamında “He-Go” oyunu Bandabuliya’da sahnelendi

 Lefkoşa Türk Belediyesi’nin  (LTB) sunduğu 16. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde önceki akşam, “Altıdan Sonra Tiyatro”nun “He-Go” oyunu sahnelendi. Yoğun ilginin olduğu oyun, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

banner571

Yapılan açıklamaya göre, Lefkoşa Surlariçi’nin kültür-sanat yaşamına katkı yapması vizyonuyla Bandabuliya’nın Toptancılar Hali bölümünde hizmete açılan Bandabuliya Sahnesi, yaz boyunca oynayan LBT’nin “Bir Bandabuliya Meselesi: Karagöz Sihirli Sebzeler” ve yeni sezon oyunu “Hayalet Kumpanya”dan sonra ilk kez bir konuk tiyatroyu ağırladı.
Halil Babür’ün yazdığı, Yiğit Sertdemir’in yönettiği  “He-Go” oyunu, insanın insana ve en çok ta kendine yabancılaşmasını anlatıyor.
Oyun sonrasında Festival Repertuar Sorumlusu Aliye Ummanel, Kumbaracı50 ve Altıdan Sonra Tiyatro Genel Koordinatörü Gülhan Kadim’e festival plaketini takdim etti. 10 Eylül’de başlayan festivalin son haftasında ise 25 Eylül’de Semaver Kumpanya’nın “Akşam Yemeği” oyunu ve 27 Eylül’de Dostlar Tiyatrosu’nun “Göçmenleeeer” oyunu yer alacak.
Festival oyunlarına bilet, biletinial.com adresinden ve Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’ndan temin edilebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473