Marifetli ellerden lezzetli tatlar

İskele Festivali’nde gerçekleşen yemek yarışması sonuçlandı

 Marifetli ellerden  lezzetli tatlar
İskele Festivali bünyesinde bu yıl 12’si düzenlenen Kıbrıs mutfağından lezzetler yemek yarışması sonuçlandı. Marifetli ellerden lezzetli tatların çıktığı,  Musalar Geleneksel Ev Yemekleri sponsorluğunda gerçekleşen yarışmanın birincisi Tahin Soslu Balık yemeğiyle Nadir Oklu oldu. 
    6 kişinin yarıştığı ancak 3 kadının dereceye girdiği yemek yarışmasında jüri özel ödülüne layık görülen isim ise Hakan Panter oldu. 2016 birincisi Betül Işıklar, Musalar Geleneksel Ev Yemekleri Direktörü Sümer Musalar, Meclis Üyesi Kubilay Aşık, Halk Dansları Eğitmeni Mehmet Gulle, Sanatçı Mustafa Kutbbittin’in jüri koltuğuna oturduğu yarışmada dereceye girmeye hak kazanan yemekler ve o lezzetli yemekleri yapan marifetli ellerin sahipleri ise şöyle;

1- Nadir Oklu – 84 Puan (Tahin Soslu Balık) 500
2- Özge Altundağ – 80 Puan (Çiçek Dolması) 300
3- Esra Pehlivanoğluları – 78 Puan (Beşamel Soslu Dalyan Köfte) 200
Jüri Özel Ödülü – Hakan Panter Plaket 
     Kıbrıs mutfağından lezzetler yemek yarışmasında dereceye girmeye hak kazanarak birinci olan Nadir Oklu 500 TL, ikinci Özge Altundağ 300 TL, üçüncü Esra Pehlivanoğlu ise 200 TL’lik para ödülünün sahibi oldu. Jüri özel ödülünün sahibi Hakan Panter’e ise  Musalar  Geleneksel Ev Yemekleri tarafından plaket taktim edildi.
Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2017, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER