Sergi 26 Nisan’da

Mağusa Gelişim Akademisi’nin 19 sanatçının katıldığı atölye çalışmaları başladı

Sergi 26 Nisan’da

 Gazimağusa Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Mağusa Gelişim Akademisi’nin (MGA) “Sanat Buluşması ve Atölyeler Bayramı” başladı.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, sergini küratörlüğünü yapan sanatçı Ayhatun Ateşin ve atölye çalışmalarına katılan bazı sanatçılar ve MGA Sorumlusu Mustafa Tazeoğlu  ile birlikte dün basın toplantısı düzenledi.
Sanatçı Ayhatun Ateşin küratörlüğünde  MGA Sakarya  Tesisleri’nde 20 Nisan’da başlayan  26 Nisan’a kadar sürecek atölye çalışmasında KKTC ve Türkiye’den 19 sanatçı yer alıyor.
Atölye çalışmasında, “Türkiye’den Kadir Sevim, Umut Germeç, Kadir Selçuk Yaşa, Aslıhan Kaplan Bayrak, Elif Ağatekin, Ozan Dursun, Emrullah Örünklü, Gülay Yakar, Ferhat Onur,  KKTC’den de; Ali Genç, Ayça Öztürk, Eser Keçeci, Arif Albayrak,  Türksal İnce, Vedia Okutan, Gaydeler, Serkan Sürek, Cemal Tunceri, Kemal Behçet Caymaz ve Ayhatun Ateşin” gravür, seramik, çini, heykel, resim, mozaik ve karikatür çalışmaları gerçekleştiriyor.
Atölye çalışması 10.00-19.00 saatleri arasında  vatandaşlar tarafından ziyaret edilebiliyor. Çarşamba ve perşembe günleri atölye çalışmaları Gazimağusa ağırlıklı olmak üzere öğrencilere de  açık olacak.
Atölye çalışmalarında oluşturulan eserler 26 Nisan Cuma günü saat 14.00’te  Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter tarafından açılacak sergide, MGA Sakarya Tesisleri’nde sergilenecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER