banner564
banner556

Ödülle döndüler

Doğa Koleji Orkestrası, İstanbul’daki yarışmada“Sahne Şovu Ödülü” kategorisinde üçüncü oldu

Ödülle döndüler
Gözde Süreç SARI (TAK)
Doğu Akdeniz Doğa Koleji Orkestrası, “18’inci Vodafone Freezone Liseler Arası Müzik Yarışması” finalinde yarışarak “Sahne Şovu Ödülü” kategorisinde üçüncü oldu.
Doğu Akdeniz Doğa Koleji Orkestrası, yarışmada “Uptown Funk” isimli şarkıyı seslendirdi.
İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen yarışmanın finalini ve ödül törenini Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova, KKTC Telsim Genel Müdürü Rasim Karas, Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar da izledi. 
Sunuculuğunu Ataman Erkul ve Evrim Akın’ın yaptığı yarışma önceki gün saat 12.00’de finalist okulların performanslarını sergilemesi ile başladı, daha sonra saat 20.00-23.00 arasında kazananlar açıklanarak, ödül töreni düzenlendi.

Jüride önemli isimler vardı
Yarışmaya 34 okul katılırken, bu yıl ilk kez olarak uluslararası bölüm de eklendi. Aralarında Teoman, Ömür Gedik, Ayşe Aral, Tarkan Gözübüyük, Harun Tekin, Nükhet Duru, İskender Paydaş, Özkan Uğur gibi ünlü isimlerin de bulunduğu jüri, “Beste Ödülü”, “Sahne Şovu Ödülü”, “Enstrüman Ödülü”, “Orkestra Ödüllü”, “Erkek Solist”, “Kız Solist”, “Bilgi Üniversitesi Üstün Başarı Ödülü”, “İcra Dalı Ödülü” dallarında kazananları belirledi.
Gecenin büyük ödülü olan “İcra Dalı Ödülü” birinciliğine “Gaziantep Kolej ve Özel Lisesi” layık görüldü.
Etkinlikte, Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova, “Orkestra Ödülü” alanında kazananlara ödüllerini sundu.
Sanatçı Nilüfer’in konser verdiği yarışmada gençler sanatçıyı “Yılın İdolü Ödülü” olarak seçerek, ona ödül ve çiçekler takdim etti.
Yarışmada ayrıca şarkıcı Edis’e de “Ümit Veren Genç Sanatçı” ödülü sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2015, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner472