Serhat San Marino adına, Tamta ise Güney Kıbrıs adına Eurovision’da ikinci kez yarışıyor

Büyük heyecan

Serhat San Marino adına, Tamta ise Güney Kıbrıs adına Eurovision’da ikinci kez yarışıyor

  Tel Aviv’de düzenlenen 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinci yarı finalde yarışan Serhat büyük bir başarıya imza atarak finale kaldı. San Marino adına yarışan ve ülkeyi tarihinde ikinci kez Eurovision finaline taşıyan isim bir Türk oldu.

   Final sonrası büyük mutluluk yaşayan ve omzunda Türk bayrağıyla tur atan Serhat ‘’Bir zoru başarıp, finale kaldığım için çok mutluyum. Türk bayrağı finalde de sahnede olacak, asıl yarış şimdi başlıyor’’ dedi. Avrupa’daki Türklere destekleri için teşekkür eden şarkıcı ayrıca ‘’Finalde de bütün Türkler yanımda olacak buna inanıyorum’’ diyerek duygularını dile getirdi.
   Birinci finalde yarışan Serhat’ın temsil ettiği San Marino, finale kalan 10 ülke arasına girdi. Say Na Na Na şarkısı ile yarışan şarkıcı 18 Mayıs Cumartesi günü finalin ilk yarısında sahne alacak. Sanatçının finaldeki sıralaması ve saati 16 Mayıs’ta gerçekleşecek ikinci yarı finalden sonra belli olacak.

Tamta ilk 10’da

   Geçen yılın ikincisi olan Güney Kıbrıs’ın bu yılki performansı merakla bekleniyordu. Yunanistan’da ünlü bir pop starı olan Tamta, yarı finalde ‘Replay’ adlı şarkısıyla yarıştı ve ilk zorlu sınavı başarmış oldu.
   Tamta bu gece ikinci yarı finalde yarışacak. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER