banner556

Eroğlu, tatil için Muğla’nın Dalaman ilçesine gitti

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, "İsrail maalesef o topraklara yerleşmek, kökleşmek, biraz daha topraklarını genişletmek içine zaman zaman Filistinlileri ezmektedir. Bana göre bu büyük olaydır. Dünyanın Gazze'ye sessizliği bizi üzüyor" dedi.

Eroğlu, tatil için Muğla’nın Dalaman ilçesine gitti
EROĞLU: "İSRAİL MAALESEF O TOPRAKLARA YERLEŞMEK, KÖKLEŞMEK, BİRAZ DAHA TOPRAKLARINI GENİŞLETMEK İÇİNE ZAMAN ZAMAN FİLİSTİNLİLERİ EZMEKTEDİR. BANA GÖRE BU BÜYÜK OLAYDIR. DÜNYANIN GAZZE'YE SESSİZLİĞİ BİZİ ÜZÜYOR"

Muğla, 3 Ağustos 14 (T.A.K.): Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, "İsrail maalesef o topraklara yerleşmek, kökleşmek, biraz daha topraklarını genişletmek içine zaman zaman Filistinlileri ezmektedir. Bana göre bu büyük olaydır. Dünyanın Gazze'ye sessizliği bizi üzüyor" dedi.

Eşi Meral Eroğlu ile tatil için dün Türkiye’nin Dalaman ilçesine giden Eroğlu'nu, Dalaman Havalimanı VIP Salonunda Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek ve kalacağı otelin yetkilileri karşıladı.

Havalimanında gazetecilere açıklama yapan Eroğlu, Gazze'de yaşanan olayların çok üzücü olduğunu ifade etti.

İsrail'in bazı bahanelerle yıllardır Filistinlileri ezmek için en önemli silahlarını kullandığını belirten Eroğlu, "İsrail maalesef o topraklara yerleşmek, kökleşmek, biraz daha topraklarını genişletmek içine zaman zaman Filistinlileri ezmektedir. Bana göre bu büyük olaydır. Dünyanın Gazze'ye sessizliği bizi üzüyor" diye konuştu.

Eroğlu, 10 Ağustos'ta yapılacak seçimde halkın oy kullanarak Cumhurbaşkanını seçmesinin çok güzel bir olay olduğunu söyledi.

KKTC'de yıllardır Cumhurbaşkanlarını halkın seçtiğini belirten Eroğlu, "Dolayısıyla doğru ve yerinde alınmış bir karardır. Tabi herkesin seçime katkı koyması gerekir diye düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Açıklamanın ardından Eroğlu ve eşi havalimanından ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2014, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner465