Anna Vajda dopingi

Sezon öncesi transferlerle iddialı bir takım kuran Yakın Doğu Üniversitesi’ne önemli bir oyuncu daha katıldı

Anna Vajda dopingi
Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncuları, EuroCup Ön Elemeleri ve Lig öncesinde takıma katılmaya devam ediyorlar.
Sezon öncesi transfer çalışmaları ile iddialı bir takım kuran Yakın Doğu Üniversitesi son olarak daha önce transferini duyurduğu Hatay Büyükşehir Belediyesi oyuncusu Anna Vajda’ya Yönetim Kurulu Üyesi Osman Baydar’ın katıldığı törende imza attırdı. 

Ligi bilen, etkili ve çok yönlü bir oyuncu
Türkiye’de daha önce Fenerbahçe, Samsun Basketbol ve Adana BOTAŞ takımlarında oynayan ve 2015-2016 sezonunda Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde Hatay Büyükşehir Belediyesi takımında mücadele eden Anna Vajda, uzun forvet pozisyonunun başarılı isimleri arasında gösteriliyor. 1983 doğumlu 1,91 boyundaki Anna Vajda, 2015-2016 Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde maç başına 39,7 dakikada 10,9 sayı, 9,7 ribaunt ve 2,8 asist ortalamaları ile mücadele etti. Kadınlar Türkiye Kupası’nda da 4 maçta oynayan Anna Vajda maç başına 35,5 dakika ile 11,0 sayı, 8,0 ribaunt ve 2,5 asist ortalaması ile parkede yer aldı. 2014-2015 sezonunda EuroCup’ta oynayan uzun forvet 12,8 sayı, 10,8 ribaunt ve 1,0 asist ortalaması ile oynadı.

Anna Vajda: Her kulvarda başarılı olacağız
İmza töreninde konuşan Anna Vajda ise “Tüm arkadaşlarımla birlikte el ele vererek, Yakın Doğu Üniversitesi’ni zirveye taşıyacağımızı söyleyebilirim. Benim Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’na gelmemi sağlayan başta Yönetim Kurulu Başkanı Işık Eyigüngör olmak üzere tüm yöneticilere teşekkür ediyorum. Bu sezon Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı için bütün kulvarlarda başarılarla dolu geçecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2016, 10:13

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER