Basına tanıtıldı

banner453

2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası’nın final hazırlıkları ile ilgili basın toplantısı gerçekleştirildi 

Basına tanıtıldı
banner432

 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası’nda heyecanla beklenen final organizasyonu çalışmaları sürüyor. Avrupa’nın en önemli drift pilotlarının da araçlarıyla katılacağı özel organizasyon 23-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Cemsa Sporting Center’de yapılacak. Near East Bank, Yakın Doğu Üniversitesi ve Girne Üniversitesi’nin ana sponsorluğunda yapılacak organizasyona ayrıca Dolphin ve Telsim Vodafone da destek verecek. İki günlük programla planlanan organizasyonun ilk günü Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası finalleri yapılacak. İkinci gün ise Avrupa Drift Şampiyonası’nın favori pilotlarının da kendi araçları ile katılacakları özel yarış yapılacak.

Basın toplantısı yapıldı
Organizasyona sayılı günler kala düzenlenen toplantı ile yarış basına tanıtıldı. Toplantıda; Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü adına İrfan Topcu, NEU Drift Team adına organizatörlerden ve şampiyonluk adaylarından Enver Haskasap, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Şampiyona hakemi Niall Gunn, 2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonu adaylarından Akay Akbil, İzer Özvurulmuş ve Bekir Özsusuzlu, şampiyonanın kadın pilotları Ayşen Şahin ile Ülkü Erçoban’ın yanı sıra ülkelerinde ve Avrupa’da birçok şampiyonlukları bulunan; Jack Shanahan, Matt Carter, Mitch Lerner, Conor Shanahan ve Duane Mckeever hazır bulundu.

İrfan Topcu: Tarihi bir organizasyona imza atıyoruz
Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü sportif direktörü ve yarışın direktörü İrfan Topcu “Sezonun başından beri çalıştığımız büyük 2019 finaline artık sayılı günler kaldı. Tarihi bir organizasyona imza atacak olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi. Topcu şöyle devam etti:
“Bugüne kadar alınmış en yüksek ön kaydı aldık ve şu an 37 pilot yarışa kayıt yaptırdı. 23 Kasım Cumartesi günü 2019 Kuzey Kıbrıs Drift şampiyonlarını belirleyecek yarışımızı yapacağız. Pazar günü ise Avrupa Şampiyonlarını KKTC halkının önüne özel yarışla çıkaracak olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu organizasyonla ambargoların istenilince delinebileceğini de göstermekten mutluluk duyuyoruz. Organizasyona büyük katkılarından dolayı Yakın Doğu ailesine ve Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonuna teşekkür ederim.” 

Enver Haskasap: Tüm engelleme girişimlerine rağmen…
Drift NEU Team Direktörü, KKTC Drift Şampiyonu ve 2019 KKTC Drift Şampiyonu adayı Enver Haskasap da şunları ifade etti:
 “Ülkemizde Drift sporunun kalitesini yükseltmek için edindiğimiz misyonla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Drift NEU Team olarak maddi manevi gereken tüm katkıyı göstererek uzun zamandır üzerinde çalıştığımız organizasyonu bu hafta sonu gerçekleştiriyoruz. Yurt dışından gelen sporcuların yarışa katılımını engellemek için güney kesimden bir çok girişimde bulundular ancak buna rağmen misafirlerimiz bu Pazar pistte, halkımızın karşısında olacaklar. Şu ana kadar 5bin bilet satıldı. Rekor katılımlı bir organizasyon olacak. Tüm halkımızı Pazar günü piste bekliyoruz.”.

Hasan Karaokçu: Meyvesini toplayacağız
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ise“Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü ile Yakın Doğu ailesinin özverili çalışmalarından ilham alarak bu yolu biz de baş koyduk. Komitenin içerisinde aktif olarak rol almaktan mutluluk duymaktayız. Gençlerimizin yaptığı her türlü sportif faaliyeti desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
Evner Haskasap’ın yanı sıra 2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonu adaylarından Akay Akbil, İzer Özvurulmuş ve Bekir Özsusuzlu, şampiyonanın kadın pilotları Ayşen Şahin ile Ülkü Erçoban ve Avrupa’dan yarışa katılmak için ülkemize gelen  Jack Shanahan, Matt Carter, Mitch Lerner, Conor Shanahan ve Duane Mckeever sabırsızlıkla piste çıkacakları saati beklediklerini ve bu güzel organizasyonda yer alacak olmalarından mutluluk duyduklarını belirttiler.

Program
Drift NEU’nun organizasyonu ile gerçekleştirilecek yarışın sportif direktörlüğünü Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü üstlenirken, organizasyon Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde yapılacak. 23 Kasım Cumartesi günü Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası final yarışı yapılacak. Yarışın sıralama turları 10.30’da, Semi-Pro finalleri 12.45’te ve Pro finalleri 14.30’da başlayacak. 24 Kasım Pazar günü ise Avrupa’dan misafirlerin de pistte olacağı özel yarış yapılacak. Yarışın Top 32 elemeleri 13.00’te, finaller ise 14.30’da başlayacak.

Ön kayıt listesi
1-Jack Shanahan
2-Duane Mckeever
3-Mitch Lerner
4-Matt Carter
5-Conor Shanahan
6-Berfu Tutumlu
7-Akay Akbil
8-İzer Özvurulmuş
9-Enver Haskasap
10-Bekir Özsusuzlu
11-Oktay Erülkü
12-Celal Erülkü
13-Ahmet Öksüzoğulları
14-Ömer Soyer
15- Yusuf Acemoğlu
16- Erol Özteknik
17-Kerim Beşok
18-Edim Macila
19-Mehmet Çavuş
20-Buğra Döveç
22-Altan Çocuk
22-Yaşam Karakurt
23-Yusuf Çocuk
24-Derviş Rıza
25-Tolga Reyhan
26-Ayşen Şahin
27-Kürşat Güdül
28-Selim İzhakoğlu
29-Kemal Türcan Ardalı
30-Ülkü Erçoban
31-Mehmet Akçen
32-Önder Zaim
33-Baran Akeler
34-Hasan Arnavut
35-Kağan Doğruyol
36-Önem Biçentürk
37-Cenk Dana 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER