banner564
banner556

Futboldan BRT’ye red

Maçların BRT-2 kanalından yayınlanmasına sert tepki gösteren Hasan Sertoğlu, bu hafta BRT canlı yayınlarına izin vermeyecek

Futboldan BRT’ye red

 Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Bayrak Radyo Televizyon Kurumu arasında maçların canlı yayınlanması konusunda kriz yaşanıyor.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu yeni yayın dönemi ile birlikte, maç canlı yayınlarını BRT-2 kanalından verme kararına Futbol Federasyonu’ndan tepki geldi.

Sertoğlu ile Akter telefonda görüştü
Elde edilen bilgilere göre dün konuyla ilgili Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun BRT Müdürü Aysu Basri Akter ile telefonda görüştüğü ve maçların BRT-2 kanalından canlı yayınlanmasına izni olmadığını söylediği öğrenildi.

Futbolun kalite değeri düşecek
KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu telefon görüşmesinde, BRT-2 kanalının görüntü kalitesinin kötü olması nedeniyle futbolun kalite değerinin düşeceği, bu nedenle maçların BRT-1 kanalından verilmemesi halinde canlı yayınlara izin vermeyeceklerini söylediği öğrenildi.

Bu haftaki canlı yayınlar iptal
Yapılan telefon görüşmesinde Sertoğlu’nun, bu hafta BRT’nin canlı yayın için sahalara alınmayacağını Akter’e ilettiği ve gerginlik yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını istediği belirtildi.

banner571

Pazartesi görüşecekler
Bu gelişmeler sonrasında BRT müdürü Aysu Basri Akter’in Pazartesi günü Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanı ve heyetini toplantıya çağırdığı ve konuyu çözmek için girişim yaptığı da gelen bilgiler arasında. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473