banner564
banner556

20 bin liralık altın uçtu

İstanbul- Beyoğlu’nda levye ile kepengi çatıkları kuyumcu dükkânını soydu

20 bin liralık altın uçtu
Beyoğlu’nda kimliği belirsiz kişiler, levye ile kepengini açtıkları kuyumcu dükkânını soydu. Tezgahtaki altınları alan soyguncular olay yerinden kaçtı. Olay yeri inceleme ekipleri, kuyumcu dükkânında delil araştırması yaptı. İlk incelemelerde soyguncuların yaklaşık 20 bin lira değerinde ürün çaldıkları öğrenildi. 
Olay, Örnektepe Mahallesi Etibank Caddesi 51 numarada bulunan kuyumcuda dün saat 04.30 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, Erdoğan Ekşi’ye ait kuyumcu dükkanına gelen maskeli 5-6 kişi, işyerinin kepengini levye ile kaldırdı. Daha sonra işyerinin kapısını kıran şahıslar içeri girerek tezgahtaki altınları aldı. İşyerinden çıkan soyguncular, kendilerini fark eden vatandaşlara da silah doğrultarak tehdit etti. Şahıslar olay yerinden kaçarken ihbar üzerine adrese polis ekipleri sevk edildi. Olay yerini emniyet şeridiyle kapatan polis, işyeri çalışanları ile görgü tanıklarının ifadelerini aldı. Olay yeri inceleme ekipleri de kuyumcu dükkânında delil çalışması yaptı. Soyguncuların kaçarken kepengi açmada kullandıkları levyeyi işyerinin önünde bıraktığı görüldü. 


“Yüzleri maskeli 5-6 kişiyi kaçarken gördüm”
Soyulan işyerinin yakınında ikamet eden Baki Biçici, duyduğu ses üzerine uyandığını, balkona çıktığında da maskeli 5-6 kişiyi kaçarken gördüğünü aktardı. Yapılan ilk incelemede soyguncuların yaklaşık 20 bin lira değerinde ürün çaldıkları öğrenildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Soyguncuların yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner566

banner465

banner565