3 Mart’ta sinemalarda

Erdoğan’ın hayatını anlatan ve çekimlerinin bir bölümü İskele’de gerçekleştirilen "Reis" filminin galası yapıldı

3 Mart’ta sinemalarda
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını anlatan ve bir bölümü İskele’de çekilen "Reis" filminin galası İstanbul’da yapıldı. TİM Maslak Show Center'da yapılan galaya, yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz'un yaptığı, senaryosunu Murat Özdil'in yazdığı filmin oyuncuları ile çok sayıda davetli katıldı. 
Filmde Erdoğan'ı canlandıran oyuncu Reha Beyoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğum günü olduğu için gala tarihinin özellikle 26 Şubat olarak belirlendiğini söyledi.
Beyoğlu, Cumhurbaşkanı'nın ilk kez "Recep Tayyip Erdoğan" adıyla anlatıldığı bir film yapıldığına dikkati çekerek, "Cumhurbaşkanımızın doğum gününü kutluyorum. Rabbim, nice uzun senelere çıkmayı nasip eylesin ve onu başımızdan eksik etmesin. Severek, isteyerek ve çok detaylı bir şekilde çalışarak, bu projede rol aldık. Elimizden gelenin en iyisini yaptık." diye konuştu.

Çekimleri 3 ay sürdü
Filmde Erdoğan'ın çocukluğu, belediye başkanlığı dönemi ve cezaevine giriş sürecinin yer aldığını belirten Beyoğlu, "Çekimler yaklaşık 3 ay sürdü. Bu filmde oynamaktan dolayı onurlu ve gururluyum. Filmin gişede de karşılık bulacağına inanıyorum. İnşallah devamı da çekilir. Sanıldığının aksine, filme Cumhurbaşkanı'nın müdahalesi hiç olmadı." ifadelerini kullandı.


“Hayatımda gelen en güzel teklifti”
Balcı, filmde rol aldığı için duyduğu mutluluğu anlatarak, şunları kaydetti: "Hayatımda bana gelen en güzel teklifti. Hiç düşünmeden kabul ettim. Bu rolü benden daha istekle oynayacak biri yoktur sanırım. Emine Hanım’a dış görünüş olarak çok benzediğimi düşünmüyorum ama sanırım huy olarak biraz benziyoruz. Bu film aşamasında kendisini çok gözlemledim, hayat hikayesini araştırdım. Zorluklara göğüs geren, güçlü bir kadın, çok iyi bir anne. Hayata bakış açılarımız hemen hemen aynı. Kendime yakın hissettiğim bir insan."

Çekimler; KKTC, İstanbul, Kırklareli ve Bursa'da yapıldı
"Reis" filminin başrollerinde ayrıca Ercan Demirel, İsmail Hakkı, Işık Yıldız, Volkan Başaran ve Ayhan Eroğlu yer alıyor. Çekimleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İstanbul, Kırklareli ve Bursa'da yapılan film, yaklaşık 1,5 saat sürüyor. Yapımcılığını Temel Kankıran'ın üstlendiği filmin senaryosu Murat Özdil, müzikleri ise Yücel Arzen imzası taşıyor. Kafkasör Film Akademi tarafından hayata geçirilen film, 3 Mart'ta sinemaseverlerle buluşacak.
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2017, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER