banner564
banner556

Ayaklı banka!

Zabıtalar tarafından yakalanan 71 yaşındaki dilencinin üzerinden tam 21 bin 750 lira çıktı

Ayaklı banka!
Gaziantep Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı kent merkezinde artan dilencilere yönelik operasyon yaptı. 
Zabıta, kentin işlek caddeleri, hastane ve cami gibi yerlerde halkın dini duygularını istismar eden dilencileri takibe aldı. Bu kapsamda şehrin belli noktalarında çalışmalarını yürüten zabıta ekipleri, Mütercim Asım Caddesi üzerinde vatandaşlardan para talep eden 71 yaşındaki H.G’yi yakaladı. Zabıta Daire Başkanlığı’na götürülen H.G’nin üzerinde yapılan aramalarda 21 bin 750 TL para bulundu.
Ayrıca, zabıta ekipleri, Gazi Muhtar Paşa Bulvar’nda küçük kızını kullanarak vatandaşlardan para toplayan Suriyeli dilenci A.E.H’yi de takibe aldı. Eşini Suriye’deki savaşta kaybeden Suriyeli dilenci, yanındaki 5 yaşındaki kızıyla zabıta ekiplerince yakalanarak daire başkanlığını götürüldü. A.E.H’nin üzerinde yapılan aramalarda kabanında ve çoraplarında 11 bin 721 TL ile 8 bin 850 Suriye parası buldu.
Yapılan operasyonlarda bulunan paralara zabıta ekipleri el koydu. Yakalanan H.G hakkında Kabahatlar Kanunu kapsamında idari para cezası uygulandı. Suriyeli dilenci A.E.H ise zabıtadaki işlemlerinin ardından İslahiye ilçesindeki sığınma kampına gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2015, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner468