banner564
banner556

“Gökçek görevden alınsın”

MHP’li Oktay Vural, “Ak Parti’de yaşanan son gelişmeler, siyasi politikalarının iflas ettiğini gösteriyor” dedi

“Gökçek görevden alınsın”
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti'yi yönetenlerin tek hedefinin kendi menfaatleri olduğunu ifade ederek," Bunu sürdürmek için halkı korkutup, sindirerek, bezdirmek istiyorlar. Ama testi çatlamıştır. Cerehat akıyor, her taraf koku içerisinde. Tablo bunu ortaya koyuyor. Nerden tutarsan tut; AKP politikaları lime lime dökülüyor." dedi. İçişleri Bakanı'na çağrıda bulunan Vural, soruşturmanın selameti açısından daha önce Aytaç Durak'a yapıldığı gibi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın görevden alınmasını istedi. 
TBMM İdare Amiri Salim Uslu ve beraberindeki Hattuşaş Heyeti, Oktay Vural'ı MHP Grup Yönetim Toplantı Salonu'nda ziyaret etti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında yaşanan tartışmanın sorulması üzerine Vural, bütün bu gelişmelerin AK Parti politikalarının iflas ettiğini, çözülme olduğunu açık ve net ortaya koyduğunu ifade etti. 

“Güven yitirdiler”
17/25 Aralık ve sonrasında yaşanılanlarla AK Parti'ye millet nezdinde güvenin kalmadığını vurgulayan Vural, bugün güven ve istikrarsızlığın kaynağının Adalet ve Kalkınma Partisi olduğuna dikkat çekti. İktidardan uzaklaşıldıkça birbirlerine olan suçlamaların daha da artacağını dile getiren Vural, bunun görüp duyulanın onbinde biri olduğunu savundu. "Yakında 'fıskiyeyi Arınç kırdı' diyebilir Gökçek." diyen Vural, herkesin eteğindeki taşları döktüğünü ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2015, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473