banner564
banner556

Önlemler takdir topladı

AB Komisyonu Başkan Yardımcısı, Güney Kıbrıs’ın ‘cazip bir yatırım yeri’ olacağını söyledi

banner611
Önlemler takdir topladı
banner598
banner616
   İstihdam, Büyüme, Yatırım ve Rekabetçilikten Sorumlu AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Jyrki Katainen, Güney Kıbrıs’ta alınan önlemlerden memnuniyet duyduklarını söyledi.
   315 milyar Euro değerindeki Avrupa ile ilgili Yatırım Planı’nın ileriye götürülmesi için adaya gelen Katainen, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Meclis Başkanı Yanankis Omiru ve Maliye Bakanı Haris Yeorgiadis ile bir araya geldi. Katainen, temasları çerçevesinde Rum Meclisi Avrupa Konuları Komitesi’nin özel oturumuna katıldı.
   Katainen, düzenlediği basın toplantısında, içte yaşanan siyasi anlaşmazlıklara karşın Güney Kıbrıs’ın son iki yıllık testin ardından, olumlu bir görüntü verdiğinden bahsetti.
    Güney Kıbrıs ekonomisi için yapılan çalışmanın meyve verdiğini, bu durumun da güvenin yeniden kazanılmasına yol açtığını ifade eden Katainen, bu imajın, ülkeyi cazip bir yatırım yeri haline getireceğini ifade etti.
   Katainen, ekonomiye ilişkin mevcut sürecin, dış unsurlardan etkilenmemesi için devam etmesi gerektiğine dikkat çekti.
   Özelleştirme konusuna da değinen Katainen, bunun, ülke ekonomisine, orta ve uzun vadede, yardımcı olacak bir konu olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2015, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner474