banner564
banner556

Görücüye çıktılar!

Ordu'da huzurevinde kalan yaşlıların el beceriyle yaptıkları 500 eser sergilendi

Görücüye çıktılar!
Ordu'da Ahmet Cemal Mağden Huzurevinde kalan yaşlıların el beceriyle yaptıkları takı tasarımı, ahşap boyama, örgü ve resim gibi 500 eser, huzuevinde açılan sergiyle beğeniye sunuldu.
Huzuevinde kalan 8 yaşlı tarafından yaklaşık 3 ayda hazırlanan eserlerin birçoğu, sergiyi gezen vatandaşlarca satın alındı. 
Ordu Ahmet Cemal Mağden Huzurevi Müdürü Ümit Bayramiç, halk eğitim merkezi ile ortak yaptıkları çalışmanın sonucunda ortaya çıkan eserlerin herkes tarafından büyük takdirle karşılandığını söyledi. 
İlk etapta çalışmanın bu noktaya geleceğini tahmin edemediklerini anlatan Bayramiç, "Biz bu işe ahşap ve cam boyama olarak başladık ancak zaman içerisinde gördük ki buradaki tecrübeli büyüklerimiz daha farklı eserler yapabiliyor. O aşamadan sonra onlara desteğimizi artırdık" dedi. 

“Ön yargıları kırmak istedik”
Bayramiç, ortaya koydukları projeyle yaşlıların kendilerine güvenmelerini sağlamayı amaç edindiklerini belirterek, bunu da zaman içerisinde başaracaklarına inandıkları dile getirdi. 
Öğrenmenin yaşının olmadığını vurgulayan Bayramiç, şöyle konuştu:
"Geldiğimiz noktada tecrübeli büyüklerimizle gurur duyuyoruz. Çünkü bizim dahi ilk etapta hayal edemediğimiz eserler ortaya çıkardılar. Ahşap ve cam boyama ile başladık, devamında takı tasarım, örgü, keçe çalışması, resim gibi 500 farklı eser ortaya çıktı. Bunu sadece 8 yaşlı büyüğümüz yaptı. Biz isterdik ki daha fazla kişi katılsın ama bazılarında 'ben yapamam' gibi bir ön yargı oluştu. İşte biz bu çalışmayla bu ön yargıları kıralım istedik." 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2015, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner468