banner564
banner556

“Kutlu yürüyüş hedefe ulaşacak”

Davutoğlu, 12 yılda gerçekleştirilen büyük restorasyon hareketinin hiçbir ara ve kesintiye uğramadan devam edeceğini belirtti

“Kutlu yürüyüş hedefe ulaşacak”
AK Parti Genel Başkan adayı ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 27 Ağustos Çarşamba günü AK Parti Birinci Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkan adayı olarak adını açıklamasının ardından bir konuşma yaptı. 
Konuşmasına, "Sayın Cumhurbaşkanım, değerli dava arkadaşlarım, sizleri ve bütün dava arkadaşlarımı saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum" diyerek başlayan Davutoğlu, partinin bütün kademeleriyle yapılan yoğun istişareler sonrasında genel başkanlığa aday gösterilmekten büyük onur duyduğunu söyledi.  Parti organlarına ve istişarelere katılan parti üyelerine teşekkür eden Davutoğlu, siyasi ve sosyal hareketleri zor ve kritik süreçlerde aldıkları kararlarla olgunlaştıklarını, bu süreçlerde oluşturdukları geleneklerle kurumsallaştıklarını ve asırlara sirayet eden devlet geleneklerini oluşturduklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Daha da güçlü yolumuza devam edeceğiz”
"AK Parti hareketi konjektürel şartlarda çıkmış bir siyasal parti hareketi değildir. AK Parti hareketi kökü tarihin derinliğine giden, geleceği de atide istikbale yürüyen köklü bir devlet geleneği içinde ortaya çıkmış ve bu köklü devlet geleneğini inşa ve ihya etmek üzere yola çıkmış bir kadronun hareketidir. Sayın Cumhurbaşkanımız bu kadronun öncüsüdür, lideridir ve bu kritik süreçte gösterdikleri liderlikle de Türk siyasi hayatına yeni bir istişare kültürünü kazandırmıştır, bütün parti kademelerimizle birlikte. Bundan sonra daha da güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğimiz konusunda kimsenin tereddüdü olmamalıdır. Adaylık süreci sonrasında kongrede adaylığımız delegelerimiz tarafından kabul görürse ve bu göreve onlar tarafından layık görülürsem, yine hiç kimsenin tereddüdü olmasın ki, son 12 yılda gerçekleştirilen büyük restorasyon hareketi hiçbir ara ve kesintiye uğramadan devam edecektir. Son 12 yıl içinde, 12 yıl önce hasta adam muamelesi gören bir ülke ayaklanarak, yükselmiş, bir çok yerde büyük sıkıntılarla karşılaşan bir millet, tarihi misyonunu hatırlamış ve kutlu bir yürüyüşe çıkmıştır. Bu kutlu yürüyüş hedefe ulaşacaktır. İster paralel yapı adı altında, ister başka adlar altında kimler bu kutlu yürüyüşü durdurmak, kesintiye uğratmak isterse, bilsinler ki; AK Parti kadroları onların karşısında bir kaya gibi duracaktır, durmaya da kararlıdır."

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2014, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner566

banner455

banner565