Meydan okudu

Yunanistan Genelkurmay Başkanı, “ Türkler kayalıklarımıza çıkarsa yerle bir ederiz” dedi

Meydan okudu

Yunan Genel Kurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, "Türkler kayalıklarımıza çıkarsa yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir" dedi.
Savunma Bakanlığı’nın basın mensupları için düzenlenen basın toplantısında konuşan Yunan Genel Kurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, Türkiye için skandal sözlere imza attı.
Apostolakis, "Türkler kayalıklarımıza çıkarsa, yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir" şeklinde konuştu.
BBC Türkçe'nin haberine göre Apostolakis, "Türkiye'nin Doğu Akdeniz bölgesinde uyguladığı baskılara karşı olan Yunanistan'ın Kıbrıs, İsrail ve Mısır ile kurduğu ittifak sayesinde bölgedeki dengelerin sağlandığından" söz etti.
Yunan Genelkurmay Başkanı "Eğer savaşacaksak ki bunu temenni etmiyoruz ve Türkiye'nin bu yola başvuracağına inanmıyoruz, bizim yanımızda kimse savaşmayacaktır. ABD ve AB ile birlikte Türkiye'nin bu meseleyi oraya kadar vardırmayacağını güvence altına almak istiyoruz" dedi.
Apostolakis buna rağmen, "ABD'nin Türkiye'den asla vazgeçmeyeceğini, kendi stratejik çıkarları açısından Türkiye'yi bölgede kendisine en yakın müttefiki olarak görmeye devam edeceğini" de sözlerine ekledi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER