“Özelde çalışsınlar”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ soruşturması kapsamında işinden olan memurlar hakkında net konuştu:

“Özelde çalışsınlar”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası'ndaki 15 Temmuz panelinde konuştu. Erdoğan, "Diyorlar ki bu kadar kişi işinden oldu, ne olacak onlara? Gitsin özel sektörde çalışsınlar bize ne, devlet mi besleyecek bunları? Batıda olduğu gibi, 657'nin memur-işçi ayrımı değil, tamamıyla çalışanlar olarak değiştirilmesi lazım" dedi. OHAL mesajı veren Erdoğan, "Şu anda OHAL'e hala ihtiyacımız var" diye konuştu. 
Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 
Milletleri millet yapan semboller 15 Temmuz gibi karanlığın aydınlığa döndüğü, acı ile sevincin bir arada yaşandığı hadiselerden ortaya çıkar. Milletimiz tankların önünden kaçmak bir yana üzerine üzerine gitti. Ölüm kusan silahları görünce darbecilerin yakasına yapıştı. Bu adımı atanları biz millet olarak affetmiyoruz

"Utanmadan ABD müsaade ederse giderim diyor"
Utanmadan "Amerika müsaade ederse Türkiye giderim" diyor, seni ben çağırdım niye gelmedin. Buraya gelirse ne olacağını biliyor. Allah bütün şehitlerimizin hesabını soracaktır, intikamını da alacaktır. 
Diyorlar ki bu kadar kişi işinden oldu, ne olacak onlara? Gitsin özel sektörde çalışsınlar bize ne, devlet mi besleyecek bunları? Bunları devlet besledi gelip devlete ihanet ettiler. Devlet besledi, devlete ihanet ettiler bunlar. Zaten Türkiye'nin en önemli sorunlarından bir tanesi de 657'dir (Devlet Memurları Kanunu). Bu 657'nin de eğer bir mutabakat sağlanabilse aynen batıda olduğu gibi, 657'nin memur-işçi ayrımı değil, tamamıyla çalışanlar olarak değiştirilmesi lazım. Bu olduğu zaman zaten çok daha isabetli adımların atıldığını göreceğiz.

"Bütün huzursuzluklar bitince OHAL kalkacak"
OHAL'i ne zaman kaldıracağımızı soruyorlar, bütün bu huzursuzluklar bittiği zaman OHAL'i kaldıracağız. Terörle mücadelede hedefe ulaştığımız zaman OHAL'i kaldıracağız. Son bir yıl içinde yoğun bir şekilde terörün üzerine gidiyoruz. Onların anlayacağı dilden onlara konuşuyoruz. 
Ankara'dan İstanbul'a devlet korumasında yürüyenlerin insan hakları konusundaki eleştirilerin hiçbir karşılığı yoktur. Yürüyüşü de yaptın rahatça, mitingi de yaptın. Bunu sana biz sağladık. Şu anda OHAL var. OHAL olmasaydı başka şeyler de olabilirdi, bak huzur içinde yaptın. Acaba bir teşekkür geldi mi? 

"Ülkemize Nobel Barış Ödülü verilmesi gerekir"
15 Temmuz darbe girişiminin nasıl bir gözü dönmüşlük olduğunu anlamak için o geceyle ilgili görüntülere şahit ifadelerine bakmanız yeterlidir. Aslında ülkemize Nobel Barış Ödülü verilmesi gerekir. Barış ödülü de siparişle verildiği için buraya böyle bir ödül gelmez.
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER