banner564
banner556

Razı değildim!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Komutanların tutuklanmasında aldatıldık” dedi

Razı değildim!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Harp Akademileri Komutanlığı'nı ziyaret etti. Konuşmasında Ergenekon ve Balyoz operasyonlarındaki subay tutuklamalarına da değinen Erdoğan, "Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı. Kurumlarımızın içinde örgütlenmiş, güçlü medya desteğiyle teçhiz edilmiş bir yapının, Türkiye'yi ele geçirmek için yürüttüğü bir kumpasa, bir darbe teşebbüsüne hep birlikte maruz kaldık" dedi. 
Erdoğan komutanlara seslendiği konuşmasında şunları söyledi:  "Samimiyetle ifade ediyorum; eski Genelkurmay Başkanımız başta olmak üzere, birlikte mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına şahsen gönlüm hiçbir zaman razı olmadı."

“Memnuniyet duyuyorum”
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Harp Akademileri Komutanlığı Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende subaylara seslendi. Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin komutanları ve subaylarıyla bir arada olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

“Tereddütlerimi ifade etmişim”
Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü :”Tereddütlerimi, itirazlarımı o dönemde bu işin sorumlularına ifade ettim, hatta kamuoyu önünde de dile getirdim. Ama o zaman önümüze konan, ancak çoğunun sahte ve çarpıtılmış olduğu daha sonra ortaya çıkan belgeler, bilgiler karşısında, hukuka saygı gereği, yapacak bir şeyimiz kalmadı. Bu süreçte, Başbakan ve hükümet olarak bizim de Genelkurmay Başkanımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin de hukuk devleti ilkesine saygının gereğini yerine getirmek dışında bir duruşumuz olmadı. Uzun süredir temkinle yaklaştığım, faaliyetlerini takibe aldığım bu yapı, biliyorsunuz, 17-25 Aralık 2013'te doğrudan hükümeti devirmeye ve adeta Türkiye'ye topyekun el koymaya yönelik bir teşebbüse girişti. Yolsuzluk kılıfı altında başlattıkları bir operasyonla şahsımla birlikte ülkemizin tüm milli kurumlarını, milli projelerimizi hedef aldılar."

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2015, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner465