banner493

TBMM boxing

banner514

İlk yumruğu AK Partili Oktay Saral indirdi, CHP’li Bülent Tezcan karşılık verdi

TBMM boxing
banner432

   Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaşanan gerginlik dün doruk noktasına ulaştı ve milletvekillerinin sözlü sataşmaları, yumrukların konuştuğu bir boks maçına dönüştü.

    TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral ile CHP Genel Başkan Yardımcısı, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan yumruklaştı. 

   BDP'nin, Danışma Kurulu'nda anlaşma sağlanamadığından, seçim ve partiler rejiminin yol açtığı sorunlarının araştırılmasına ilişkin araştırma önergesinin bugün görüşülmesi önerisinin ele alındığı Genel Kurul'da kavga çıktı.

   AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, önerinin aleyhinde yaptığı konuşmanın ardından kürsüden ayrıldı.

  

Sataşma ortamı gerdi

 

 CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin de aralarında bulunduğu bazı CHP'li milletvekilleri ayağa kalkarak, sataşma olduğu gerekçesiyle söz istedi. 

    Bunun üzerine AK Parti'li ve CHP'li milletvekilleri birbirlerine karşılıklı laf attı. Bu sırada, Tezcan ile birbirlerine laf atan AK Parti'li Saral, oturduğu yerden ayağa kalkarak, CHP sıralarına doğru yöneldi ve CHP sıralarının önünde Tezcan'a yumruk savurdu. CHP'li Tezcan da gözlüğünü çıkararak, Saral'a karşılık vermeye çalıştı.

 

Biri hastaneye kaldırıldı

 

   Yumruklaşmayı araya giren milletvekilleri durdurdu. AK Parti'li milletvekilleri Saral'ı olay yerinden uzaklaştırdı. 

   Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Sadık Yakut birleşime ara verdi. Arada da gerginlik devam etti. Bu sırada Tezcan, dışarı çıkartılarak revire götürüldü, ardından da ambulansla hastaneye kaldırıldı.

   CHP'li milletvekilleri, daha sonra topluca Genel Kurul Salonu'ndan ayrıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2014, 02:10
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner472