banner564
banner556

Örnek dayanışma

Lefkoşa Türk Belediyesi ve Akıncılar Komitesi iş birliği ile kadın sığınma yararına etkinlik düzenlendi

Örnek dayanışma
Melin DOBRAN
Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Kadın Sığınma Evi yararına geçen hafta sonu Akıncılar Komitesi’nin organizasyonunda etkinlik düzenledi.
LTB’den verilen bilgiye göre, Gatsugudi Kahvehanesi’nde (Akıncılar) yapılan ve LTB Başkanı Mehmet Harmancı, LTB Meclis üyeleri Çelen Çağansoy ve Özmen Birinci’nin de katıldığı yemekli etkinliğe Akıncılar bölgesi sakinleri büyük ilgi gösterdi. KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan’ın da katılımcılar arasında olduğu belirtildi.
LTB Başkanı Mehmet Harmancı gecede yaptığı konuşmada, etkinliği organize eden Akıncılar Komitesi’ne ve yoğun katılım gösteren bölge halkına teşekkür etti.
Harmancı konuşmasında, “Bu akşam kardeşlerimizin arasında bulunmaktan çok mutluyum, Lefkoşa’dan Akıncılar’a belki bir yol henüz yapılamadı ama sizler bu akşam yüreğinizi ortaya koyarak Lefkoşa’ya bir yol yaptınız. LTB kadın sığınma evi için bu özverili organizasyon ve katılımınız birçok kadın için umut ve aydınlığın penceresi olacaktır” dedi.
Akıncılar köy meydanında yapılan etkinlikte yerli sanatçılar da sahne aldı. Etkinlik için satılan biletlerden yaklaşık 24 bin TL civarında gelir elde edildiği bildirildi. Elde edilen gelir ise kadın sığınma evi için bağışlanacak. Katılımın yoğun olduğu geceye, sendikacılar da büyük destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2016, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner473