banner564
banner556

Amina Seboui gözaltına alındı

Paris’in Bastille sokağında meydana gelen olayda, Amina, yanında eşi de olan türbanlı kadınla önce şiddetli bir ağız dalaşına girdi.

Amina Seboui gözaltına alındı
Münakaşa kısa süre içinde fiziksel saldırıya dönüştü.  Görgü tanıklarının ifadelerine göre, Amina ve beraberindeki bir arkadaş, Bastille sokağında karşılaştıkları çifte hakaret etti. Türbanlı eş de Amina’ya karşılık verince, iki kadın gece yarısı kavgaya tutuştu. Olay yerine gelen polis yetkilileri Amina’nın ilk hakareti ettiğini anlayınca, Tunuslu eski Femen üyesi genç kadını arkadaşıyla birlikte gözaltına aldı.

“Saldırıya uğrayan amina”
Ancak Amina’nın avukatı Martin Pradel, “Asıl saldırıya uğrayan Amina ve arkadaşı. Arkadaşının burnu kırılmış” dedi.  Pradel, türbanlı kadının Amina’ya hakaret ettiğini, Amina’nın da ona aynı tonda yanıt verdiğini, kısa bir süre sonra 5-6 kişilik bir grubun Amina ve arkadaşına saldırdığını söyledi. Pradel, “Amina, saldırganlarıyla yüzleşmeyi talep ediyor. Ama saldırganlar reddediyor” dedi.


İkinci gözaltı
Tunus’ta bir mezarlığa Femen adını yazınca 2013 yılında 2.5 ay hapis yatan ve uzun süre medyada kendisinden söz ettiren Amina, olayların ardından Femen’den “İslamofobik” oldukları gerekçesiyle ayrılmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2014, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner455