banner564
banner556

“Bedeli ağır olacak"

İsrailli çocuğun ölümünden Hamas'ı sorumlu tutan İsrail Başbakanı Netanyahu tehdit etti:

“Bedeli ağır olacak
İsrail Ordu Sözcüsü Micky Rosenfeld, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ülkenin güneyindeki Şearu'n-Nakab bölgesine düşen havan topunun 4 yaşındaki bir çocuğun ölmesine neden olduğunu ifade etti. Rosenfeld, havan topunun bölgedeki bina ve araçlarda da hasara neden olduğunu belirtti.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise İsrailli çocuğun ölümünden sorumlu tuttuğu Hamas'ın "ağır bedel ödeyeceğini" söyledi. Netanyahu'nun Sözcüsü Ofir Gendelman, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Sayın Başbakan, Hamas'ın attığı havan topuyla hayatını kaybeden 4 yaşındaki çocuğun ailesine başsağlığı dilemektedir" ifadesini kullandı. Gendelman, açıklamasında Netanyahu'nun, "Hamas, bu saldırının bedelini ağır ödeyecek. İsrail Ordusu ve İsrail Güvenlik Servisi (Şin Bet) Hamas ve Gazze'deki diğer örgütlere karşı operasyonları artıracak" sözlerine yer verdi. Öte yandan, ateşkesin bozulmasından bu yana Gazze'den İsrail'e 390 roket atıldığı bildirildi.
İsrail ordusu sözcüsü Peter Lerner, yaptığı açıklamada, atılan 390 roketten 60'nın 'Demir Kubbe' füze savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirildiğini, 20'sinin Gazze'ye 310'unun da İsrail'e düştüğünü belirtti.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2014, 07:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473