banner564
banner556

Dava ertelendi

Yunanistan’da Ateş Hücreleri isimli bir grup, aşırı sağcı Altın Şafak üyelerinin yargılandığı mahkeme salonunu bastı

Dava ertelendi
Yunanistan'da, "Ateş Hücreleri" isimli terör örgütü sempatizanları olduğu belirtilen bir grup, Koridallos Cezaevinde aşırı sağcı Altın Şafak (HrisiAvgi) üyelerinin yargılandığı mahkeme salonunu bastı.
Pire'deki Koridallos Cezaevinin kadınlar bölümünde Altın Şafak davasının görüldüğü salonunun bitişiğindeki başka bir salonda devam eden "Ateş Hücreleri" örgütü üyelerinin yargılandığı duruşmayı izlemek üzere binaya giren yaklaşık 15 kişilik grup, aradaki kapıları zorlayarak Altın Şafak davasının görüldüğü bölüme girdi.

Darağacı geliyor şeklinde slogan attılar 
"Faşistler", "Darağacı geliyor" şeklinde sloganlar atarak duruşmanın yapıldığı salonun dışında bulunan gazetecilere ve avukatlara su şişeleriyle saldıran grubun mahkeme salonuna girmek istemesi üzerine, polisle eylemciler arasında arbede yaşandı. Yaşanan olayın ardından mahkeme heyeti duruşmaya ara verirken, çok sayıda polis Koridallos Cezaevine sevk edildi.
Mahkeme heyeti, sanık avukatlarının güvenlik nedeniyle duruşmaya katılmayacaklarını bildirmeleri üzerine davaya 4 Haziran'a kadar ara verilmesini kararlaştırdı. Duruşmanın ertelenmesine itiraz eden salondaki Altın Şafak mağdurları ve yakınları ise mahkeme heyetini protesto etti.
Koridallos Cezaevinde, 20 Nisan'da başlayan Altın Şafak davası daha önce de çeşitli nedenlerle üç kez ertelenmişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner472