banner556

Tepki yağdı

Polis, ABD’de bir lisede kız öğrenciyi darp etti

Tepki yağdı
Amerika’nın Güney Carolina eyaletinde polisin bir lisede kız öğrenciye “orantısız güç” kullanması olayına tepkiler yağıyor. 
Spring Valley Lisesi’nde yaşanan olayda okulun güvenliğinden sorumlu polis, kız öğrenciyi sınıftan dışarı çıkartmak için zorluyor, fakat kız öğrenci çıkmakta direniyor ve sözlü tartışma yaşanıyor. Bunun üzerine polis kızı boynundan tutarak oturduğu sandalyeden kaldırmaya çalışıyor ve sonrasında yerde sürükleyerek fırlatıyor. Başka bir öğrenci ise bu esnada olan biteni cep telefonuyla görüntülüyor.
Sosyal medyada yayınlanan görüntülerle olay ortaya çıktıktan sonra şiddet kullanan polise tepkiler çığ gibi büyüdü. Olay #AssaultatSpringValleyHigh etiketiyle sosyal medyada protesto edilmeye başladı. 
Olayın ortaya çıkmasından sonra kız öğrenciyi darp eden polis görevden uzaklaştırıldı ve hakkında soruşturma başlatıldı.
Amerika’da son zamanlarda artan polis şiddeti ve “orantısız güç kullanımı” 24 Ekim’de New York’ta düzenlenen bir yürüyüşle protesto edilmişti. Yürüyüşe dünyaca ünlü yönetmen Quantin Tarantrino da katılmış ve polis şiddetine karşı “öldürülenden yanayım” demişti. Bunun üzerine ise ABD’deki polis sendikası bir açıklama yapıp Tarantino’nun filmlerine gitmeyeceklerini duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 10:06
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner473