banner556

Türk Alman yapımı

8 Saniye’nin Avrupa galası Berlin'de yapıldı

Türk Alman yapımı
Berlin'de yaşayan genç Türk kızı Esra İnal'ın yaşamından yola çıkarak, sinemaya uyarlanan "8 Saniye-8 Sekunden", filminin Avrupa galası Berlin'de yapıldı.
29 Ekim'den itibaren Avrupa'da vizyona girecek olan filmin galasına, başrol oyuncusu Esra İnal, Fahri Yardım ve Fırat Çelik ile filmin yönetmeni Ömer Faruk Sorak katıldı.
Film ilk olarak 23 Ekim'de Almanya'da Hof Film Festivali'nde gösterildi.
Filmin dikkat çeken en önemli özelliği, Türkiye ve Almanya'nın en büyük yapımcılarını bir araya getirmesi oldu. Türkiye'den Böcek Film, BKM, Galata Film Almanya'dan ise ünlü oyuncu Til Schweiger ile ortağı Tom Zickler'in Barefoots Film şirketleri bu film için bir araya geldi.
Filmin başrol oyuncusu Esra İnal, filmle birlikte ilk kez kamera karşısına geçtiğini vurgulayarak, "Bu film aslında benim geçmişim. Hayatımın 10-15 sene öncesinden bir kesit. İnsanlar bu dünyaya hayatı paylaşmak için geliyorlar ve hepimizin hayatı birbirimize destek verdiğimiz ölçüde daha yaşanılır hale geliyor. Filmde hiç kaygılanmadım çünkü doğru şeyi yaptığımı düşünüyorum. Umarım insanlar filmden ilham alırlar" dedi.
Filmle birlikte iki ülkenin en büyük yapım şirketlerinin bir araya geldiğine dikkati çeken yönetmen Ömer Faruk Sorak "Bu bizim için çok önemli bir tecrübe ve iyi bir başlangıç oldu. Çünkü ilk defa Türkiye'de yapılan bir film, bir yıl sonra bir Alman filmi olarak vizyona giriyor. Bu heyecan verici bir başlangıç. Bu birliktelikten çok şeyler doğar. Çünkü biz bu filmi yapmaya karar verdiğimizde Almanların söylediği şu cümle bizim için çok önemliydi. 'Biz Türkiye ile Almanya arasında bir köprü kurmak istiyorduk. Bu film de köprünün birinci ayağı oldu.' Çok heyecan verici" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 10:09
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner472