banner564
banner556

Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD temasları sürüyor

Trump ile görüştü

 Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede, ikili ilişkiler ve bölgesel konular ele alındı. Erdoğan, ABD Senatörü Lindsey Graham'ı de kabul etti.

Birleşmiş Milletler 74'üncü Genel Kurul görüşmeleri için ABD'nin New York kentinde bulunan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Batı Enstitüsü'nün düzenlediği toplantıya katıldı.
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Senatörü Lindsey Graham'ı kabul etti.
Erdoğan'ın konakladığı Peninsula Otel'deki kabul, basına kapalı gerçekleşti.
Kabulde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da hazır bulundu.
AA muhabirine görüşmeyi değerlendiren Graham, Erdoğan ile Suriye'deki gelişmeleri ve F-35 programını ele aldıklarını ifade etti.
Graham, "Türkiye ile daha stratejik bir ilişki kurma noktasında umutluyum; ayrıca Türkiye'nin F-35 programına geri dönmesi ve belki serbest ticaret anlaşması yapılması oldukça önemli" dedi. Güney Carolina Senatörü Graham, Birleşmiş Millet (BM) 74. Genel Kurulu kapsamında New York’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeyi değerlendiren Graham, Erdoğan ile Suriye’deki gelişmeleri ve F-35 programını ele aldıklarını ifade etti. Görüşmenin çok iyi geçtiğini vurgulayan Lindsey Graham, şunları söyledi: “Türkiye’nin, Suriye’nin bir arada tutulması noktasında, Suriye’nin kuzeydoğusunda DEAŞ’a karşı ve (Beşşar) Esed’in askeri olarak kazanmaması için sağladığı destek vazgeçilmezdir. En önemlisi ise Türkiye, İdlib’de yaşayan 4 milyon insanın katledilmesini engelliyor. Türkiye ile daha stratejik bir ilişki kurma noktasında umutluyum; ayrıca Türkiye’nin F-35 programına geri dönmesi ve belki serbest ticaret anlaşması yapılması oldukça önemli. Türkiye sadece Suriye değil, tüm bölge için çok önemli bir müttefik.” 

Erdoğan, Trump ile telefonda görüştü
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede, ikili ilişkiler ve bölgesel konular ele alındı.
İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, Erdoğan'ın ABD'de başkanlık seçimi kampanyası gezisinde bulunan Trump ile yaptığı görüşmede, ikili ilişkiler ve bölgesel konuların ele alındığı belirtildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner465