banner493

Kalıcı bir eser

Ahmet Tolgay, “Kıbrıs Tıbbına Adanan Yaşamlar: Dr. Kaya” isimli yeni kitabını TAK Müdürü Saygılı’ya takdim etti

Kalıcı bir eser
banner432
Gazeteci-yazar Ahmet Tolgay, dün Türk Ajansı - Kıbrıs’ı (TAK) ziyaret ederek, Dr. Filiz Besim ile birlikte yazdıkları, “Kıbrıs Tıbbına Adanan Yaşamlar: Dr. Kaya” isimli kitabı, kurum Müdürü Doç. Dr. Neriman Saygılı’ya takdim etti.
Gazeteci-yazar Tolgay, yeni yayınlanan kitabın, 10 gün geçmeden en çok okunan kitaplar arasına girdiğini; okuyucunun bu eserin bilincinde olduğunu söyledi.
Kitabı TAK Müdürü Saygılı’ya takdim etmesinin nedenlerini de anlatan Tolgay, “Saygılı, bir bilim insanı, milli değerler ve varoluş mücadelesine önem veren, bu konuda duyarlılık gösteren biri. Bu nedenle kitabımı ona takdim etmek istedim. Kitap, belleğinize katkı yapacak bir içeriktedir” dedi.
Kitabın, 436 sayfa olduğunu ve Kıbrıs Türk halkının 100 yıllık mücadelesini anlattığını söyleyen Tolgay, kitapta, kendini Kıbrıs tıbbına adayan doktorlar, hemşireler, hastabakıcılar ve sağlık konusunda efsane olan kişilere de yer verildiğini kaydetti.
Tolgay, TAK’ın, yeni yayınlanan, Kıbrıs Türk halkının belleğine katkı koyan eserleri, duyurma konusundaki hassasiyetini de takdir ettiğini ifade etti.

Saygılı: Halka tanıtım görevimiz
TAK Müdürü Neriman Saygılı da kitabı, kurum personeli ve Kıbrıs Türk halkı adına kabul ettiğini, Tolgay’ın çok değerli bir gazeteci ve yazar, gençlere destek veren, bilgi aktaran bir kişi olduğunu söyledi.
Saygılı, herkes için yararlı olacak, kalıcı bir eser ortaya çıkaran Tolgay ve Besim’i tebrik ederek, kitabı halka tanıtma ve duyurmanın görevleri olduğunu belirtti.
Ortaya çıkan eserlerin yayınlanması ve dağıtımının yapılması noktasında sponsorluk konusunun gündeme geldiğini, bazı eserlerin yayınlanamadığını kaydeden Saygılı, kitaba katkı koyan ve emek veren herkese teşekkür etti.
Saygılı, “Hedeflediğiniz noktaya ulaşmanızı dilerim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 08:47
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460