Bu bir insanlık görevi

KTTO ve Ekonomik Örgütler Platformu 3. ülke vatandaşı işçilere maaş katkısı verilmesi talebini yineledi

Bu bir insanlık görevi
banner432

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) ve Ekonomik Örgütler Platformu (EÖP), yabancı (3. ülke vatandaşı) işçilere maaş katkısı verilmesi talebini yineledi.
KTTO’dan yapılan açıklamada, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz’in, konuya ilişkin açıklamasında, KKTC’de çalışan 3’üncü ülke vatandaşlarına yardım edilmesi gerektiğini savunarak, bunun bir insanlık görevi olduğunu belirttiği kaydedildi.
Bu kapsamda yapılması gerekenlerin ne kadar önemli olduğunu ifade eden KTTO Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Deniz, savunmasını güçlendirmek için “ben bunu yapsınlar demiyorum ama...” diye başlayan bir cümlesinde, hükümetin 3’üncü ülke vatandaşlarını bir bölgeye toplayarak iaşe ve ibadetlerini sağlamaktan bile kaçındığını hatırlattığı ifade edildi.
Deniz, bu açıklamalarının, bazı yayın organlarına “telli bir alan ve askeri bölge” istendiği şeklinde yansıdığı belirtilerek, “Esasında söz konusu haberlerde bile, aralarında Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın da bulunduğu Ekonomik Örgütler Platformu’nun bu kişilerin de ‘maaş yardımı kapsamına alınmasını talep ettiği’ anlaşılır bir şekilde belirtilmektedir. Kaldı ki, Ekonomik Örgütler Platformu’nun bu konudaki talepleri hükümete liste halinde iletilmiştir ve talebin ne olduğu yorum kaldırmayacak kadar açıktır” denildi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER