banner564

Samimiyet testi

Bengihan, “Bakan Amcaoğlu ve hükümet hayat pahalılığı konusunda en kısa sürede yasa önerisi hazırlayıp Meclise sunsun” dedi

Samimiyet testi
banner598

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, hayat pahalılığı ödeneğinin 6 değil 3 veya 4 ayda bir verilmesinin Bakanlar Kurulu gündemine taşınacağı yönündeki açıklamayı olumlu karşıladıklarını belirtti.
Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu’nun önceki gün bu yönde bir açıklama yaptığını ifade eden Bengihan, “Sayın Bakan bu konuda samimiyse en kısa sürede yasa önerisi hazırlayıp Meclise sunmalı. Aksi halde bu açıklaması popülist bir çıkışın ötesine geçmeyecek” dedi.
Güven Bengihan, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:
“Son yıllarda dünyada ve ülkemizde yaşanan ekonomik kriz ve Türk Lirasının büyük oranda değer kaybetmesi nedeni ile alışanların, emeklilerin, dar ve sabit gelirli kesimlerin alım gücü adeta erimiştir.
Yaşanan yüksek enflasyon karşısında alım gücünün korunması açısından büyük önem taşıyan hayat pahalılığı ödeneğinin iki ayda bir kamu çalışanlarının ve emeklilerin maaşlara yansıtılması,  ayni zamanda özel sektör çalışanlarının maaşlarına da hayat pahalılığı ödeneğinin yansıtılması için yasal düzenleme yapılması gerektiği konusunu sendikamız birçok kez gündeme getirip, defalarca hükümete çağrı yapmış ancak çağrılarımız  hiçbir karşılık bulmamıştır.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473