banner564
banner556

1974’te olanlar yaşanıyor

Rum Meclis Başkanı Annita, Ukrayna’nın durumunu kendilerine benzetti:

1974’te olanlar yaşanıyor

  Rum Meclis Başkanı Annita Dimitriu, Ukrayna-Polonya sınırında yaşanan zorunlu göç dramıyla, “yerinden edilmiş Kıbrıslıların” göç etmesi arasında benzerlikler bulunduğunu söyledi.

   Fileleftheros gazetesinin haberine göre; 9 Avrupa ülkesinden Meclis Başkanlarıyla birlikte Ukrayna-Polonya sınırını ziyaret eden Dimitriu, burada yaptığı açıklamada, bu gibi toplantıların değerlendirilmesi ve Kıbrıs’ta, “1974’teki Türk istilası ve toprakların işgal, insan haklarının ihlal edilmesinden sonra olanların” hatırlatılması gerektiğini kaydetti.
   “Göçmenlik, insanların kaybolması ve vahşeti” yaşamanın ne demek olduğunu herkesten daha iyi anladıklarını söyleyen Dimitriu, Uluslararası Hukuk’a uyumda çifte standart veya tenzilat olmayacağını vurguladı.
   Habere göre, Dimitriu, her ne kadar uluslararası toplum Rusya ile Türkiye karşısında “öfkelendirici bir çifte standart tutumu” izlese de, Türkiye’nin 1974’te Kıbrıs’ta yaptıklarıyla Rusya’nın bugün, Ukrayna’ya yaptıkları arasındaki benzerliğin açık olduğunu iddia etti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Mehmet Ersoy
Salih Mehmet Ersoy - 4 ay Önce

RUM TEMSİLCİLER MECLİSİ BAŞKANI HELE BİR KADIN OLMASA, YAZACAKLRIMDAN ATEŞ PÜSKÜRMEMİŞ OLMASI ASLA MÜMKÜN DEĞİLDİ. AMA ONA BİR BAŞKA BAHARDA CEVAP VERME HAKKIMI KORUMAYA KARAR VERDİM.

SIRADAKİ HABER

banner456

banner468