Saldırıya geçtiler

Fransız gemisi ile Larnaka’ya getirilen turistlerin, daha sonra kuzeye geçirildiği iddiaları Rumları telaşlandırdı

Saldırıya geçtiler
    Akdeniz’de düzenlediği seferler içerisinde Güney Kıbrıs’a da uğrayan kruz gemisinin sahibi Fransız şirketin, gezi programına Kuzey Kıbrıs’ı da dahil etmesi Rumların sert tepkisine yol açtı.
    Politis gazetesine göere; “La Belle De L’Adriatique” adlı kruz gemisi, Larnaka limanında demirledikten sonra, yolcularını  günübirlik gezi için Kuzey Kıbrıs’a geçiriyor, böylece Güney Kıbrıs’taki kalış süreleri kısalıyor. 
    Verilere göre söz konusu kruz gemisinin Larnaka Limanı’na çoğu Fransız olmak üzere çeşitli milletlerden 2 bin 399 yolcu taşıdığını kaydeden gazete, bunların tümünün KKTC’ye düzenlenen gezilere katıldığını öne sürdü. 
    Larnaka Turizm Tanıtım ve Kalkınma Şirketi’nin çeşitli protestolarla bu durumu engellemek ve gezilerin Güney Kıbrıs’a yapılması için çaba gösterdiğini belirten gazete, şirketin Güney Kıbrıs’taki temsilcilerinin de benzer girişimlerde bulunduğunu aktardı. 
   Gazete, Nisan ayından Eylül ayı ortasına kadar Güney Kıbrıs’a sefer düzenleyen ve bazı zamanlarda limanda geceleyen “Golden Iris”, “Royal Iris” ve “Thomson Celebration” kruz gemilerinin Güney Kıbrıs’a 28 bin turist götürdüğünü de yazdı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2014, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER