banner564

Tehditle mülk kiralıyorlar

Pile’de yasadışı kumarhane sayısının arttığı bildirildi

Tehditle mülk kiralıyorlar
banner598
   Pile halkının köyde faaliyet gösteren yasadışı kumarhanelerden şikayetçi olduğu haber verildi. 
   Fileleftheros gazetesi “Küçük Pile Yeraltı Dünyasının Esiri” başlığıyla verdiği haberinde, Pile’de her geçen gün yasadışı kumarhane sayısının arttığını savundu.
   Köyde 7’inci kumarhanenin de faaliyete geçtiğini ileri süren gazete, köy halkının bu durumdan oldukça rahatsız olduğunu belirtti. 
   Bazı Kıbrıslı Rum ve Türk çevrelerin faaliyetlerinin Pile’ye taşındığını kaydeden gazete, bu yasadışı kumarhanelerin tümünün aylık 2 bin Euro’ya varan fiyatlarda kiralanan Kıbrıs Türk evlerinde konuşlandırıldıklarını öne sürdü. 
   Haberde ayrıca bir Kıbrıslı Türk’ün tehditlerle evini kumarhane işletmek isteyen kişilere kiralamak zorunda bırakıldığı da savunuldu.
   Gazete, Kıbrıs Rum İhtiyar Heyeti’nden kaynaklara göre, BM ve Rum hükümetinin kayıtsızlığı karşısında köydeki Kıbrıslı Rumlar arasında daha dinamik önlemler alınması gerektiği düşüncesinin baş gösterdiğini kaydetti. Kıbrıslı Rum köy sakinlerinin, Kıbrıs Rum İhtiyar Heyeti’nin istifa etmesi, ofislerinin kapatılması ve en son adım olarak da Kıbrıslı Rumların seçmen kartlarının Larnaka’ya yollanması görüşü yönünde eğilim gösterdiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2015, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474