5 zanlı 2 gün daha içeride

Gece kulübünde ele geçirilen uyuşturucu ve haplarla ilgili soruşturma devam ediyor

5 zanlı 2 gün  daha içeride
banner432
Girne’ye bağlı Geçitköy’de faaliyet gösteren gece kulübüne narkotik ekiplerinin baskını sırasında ele geçirilen uyuşturucu ve haplarla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan 5 zanlı dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Mahkemeye olayla ilgili bilgileri aktaran polis, zanlılardan Yakup Aslantürk, Ali Gül ve Selahattin Tilim’in uyuşturucu “Tasarruf” ve “Verme” suçundan, Mehmet Esen ile Ramadan Özsütçüoğlu’nun ise “Kanunsuz uyuşturucu madde MDM hap tasarrufu” suçlarından tutuklandıklarını söyledi. 
Polis, Geçitköyde bulunan gece kulübüne 18 Haziran’da düzenlenen baskında, gece kulübünün arka kısmındaki depo içerisinde Mehmet Esen’i MDM türü uyuşturucu hapları almak isterken suçüstü yakalandığını söyledi. 
Zanlı Esen’den yapılan soruşturmada söz konusu uyuşturucu hapların gece kulübü sahibi Ramadan Özsütçüoğlu’na ait olduğunu itiraf ettiğini aktaran polis, bunun üzerine Özsütçüoğlunun’da tutuklandığını kaydetti. 

Haklarındaki soruşturma devam ediyor
Polis, operasyonda gece kulübünde müşteri olarak bulunan ve masaların altındaki sigara paketinde az miktarda uyuşturucu madde ele geçirilen Yakup Aslantürk, Ali Gül ve Aslantürk’e uyuşturucu sattığı tespit edilen Selahattin Tilim’in hakkındaki soruşturmanın da devam ettiğini söyledi. Polis, zanlılardan Yakup Aslantürk’ün itirafları sonucu aracında 2 gram uyuşturucu madde daha bulunduğunu dile getirdi. Polis, beş zanlı hakkındaki soruşturmanın devam ettiğini belirterek 2 gün süre ile tutuklu kalmalarını talep etti. Talebi değerlendiren mahkeme zanlılar hakkında 2 gün tutukluluk emri verdi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 09:34

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460