banner564
banner556

681 sürücüye ceza 

Trafikte 7 bin 37 araç sürücüsü kontrol edildi

681 sürücüye ceza 

 Polis tarafından ülke genelinde yapılan trafik kontrollerinde, 7 bin 37 araç sürücüsü kontrol edilirken, 681 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi. 

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, 29 Ekim-4 Kasım tarihlerini kapsayan süre içerisinde, KKTC’de toplam 64 trafik kazası meydana geldi, kazalarda 15 kişi yaralandı. 
Aleyhinde işlem yapılan araç sürücülerinin; 141’i süratli, 10’u tehlikeli, 18’i dikkatsiz, 67’si seyrüsefer ruhsatsız, 18’i sürüş ehliyetsiz,15’i alkollü araç kullanmak, 99’u seyir halinde cep telefonu ile konuşmak, 48’i trafik levha ve işaretlerine, 3’ü trafik ışıklarına uymamak, 17’si muayenesiz, 30’u sigortasız veya kapsamı dışında, 12’si "A" yol kullanma izinsiz, 4’ ü “B” özel işletme izinsiz araç kullanmak, 1’i tonajından fazla veya tehlikeli yük taşımak ve 1’i takside taksimetre bulundurmamak veya yolcu taşıdığı sırada taksimetreyi çalıştırmamak veya hileli çalıştırmak 197’si diğer trafik suçlarından rapor edildi.
   Kazalarda toplam hasar miktarı 385 bin 500 TL oldu. 

Trafikte işbirliği adımı 

   Öteyandan Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Zeki Avcı ile Kıbrıs Türk Şoförler Birliği Başkanı Muhsin Özdemir, yol güvenliği ve yolcu güvenliği alanında işbirliği için bir araya geldi.
   Trafik Kazalarını Önleme Derneğinden verilen bilgiye göre, Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Zeki Avcı görüşmede yaptığı konuşmada, işbirliğine her zaman hazır olduklarını, kamu görevi yapan şoförlerin yolda, bürokraside ve de çalıştıkları kurumlarda karşılaştıkları zorlukların bilincinde olduklarını söyledi.
   Birlik Başkanı Muhsin Özdemir’in de, görüşmede, yol güvenliğini arttırmak için Dernekle işbirliği yapmak istediklerini söylediği belirtildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473