banner493

7 branşta eğitim 

Öğretmenlere yönelik ‘Mesleki Gelişim Sertifika Programları’ başladı

7 branşta eğitim 
banner432

 Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği anlaşması çerçevesinde düzenlenen ve öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimi üzerinde önemli katkılar sağlayacak, uluslararası akreditasyona sahip Mesleki Gelişim Sertifika Programları dün başladı. Oryantiring, doğa yürüyüşü, eğitimde drama, otizm spektrum bozukluğu, Türkçe, grafik ve animasyon gibi 7 farklı branşta düzenlenecek program 5 gün sürecek ve 13 Eylül’de tamamlanacak. Eğitim programı ile öğretmenlerin akademik, mesleki ve kişisel gelişimlerine kaktı sağlamak amaçlanıyor.

Açılış yapıldı
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Mesleki Gelişim Sertifika Programları için düzenlenen açılış etkinliğine katıldı.
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde yer alan etkinlikte ilk konuşmayı Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi Müdürü Cengiz Uzun yaptı. Uzun, öğretmenlik mesleğine ulaşmanın zor ve meşakkatli yollardan geçtiğini belirterek, bakanlık olarak öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı koymak için seferber olduklarını söyledi.

Çavuşoğlu: Eğitimde güncellik şart
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise eğitim programı ile yapmaya çalıştıklarının mesleki gelişim adı altında öğretmenleri güncellemeye çalışmak olduğunu söyledi.
Dünyanın ihtiyaçlarının her geçen gün değişim gösterdiğini belirten ve dolayısıyla eğitimin de yenilenmesi gereğine dikkat çeken Bakan Çavuşoğlu, öğrencilerin yeni öğretim metotlarına ihtiyaç duyduğu bu zamanda 30-40 sene önceki metotlarla eğitimi güncellemenin mümkün olmadığına işaret etti.

Nadiri: Yenilikleri takip etmek önemli
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, böylesi önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan ve destek vermekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Nadiri, gelişen ve değişen dünya koşullarında teknoloji ve yenilikleri takip etmenin önemine vurgu yaptı.

Boyacı: Sorulara cevap arayacağız
Türkiye Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Dairesi Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı da eğitim programını hazırlarken yeni dünya düzenini göz önüne aldıklarını belirtti. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460