80 TL oldu

banner453

Tüp gaza yüzde 40’a yakın zam geldi

80 TL oldu
banner432

 Gün boyu süren istişarelerin ardından 10 kiloluk ev tipi tüp gazın fiyatı, 59 TL’den 80 TL’ye yükseldi. Zamlı fiyat, bugünden itibaren uygulamaya girecek. 

Tüp gaza dün gündüz saatlerinde 23, 5 lira zam yapıldığı ve fiyatının 82,5 liraya çıktığı açıklanmıştı.  Ancak akşam saatlerinde 82,5 TL'ye yükseltildiği açıklanan 10 kiloluk ev tipi tüp gazın, Koop Gaz tarafından 80 TL'den satılmasında uzlaşıldığı belirtildi.
Kararı saat 21.00 sıralarında TAK'a açıklayan Koop Gaz Müdürü Nevzat Nevzat, zamlı rakamın 80 TL olmasına karar verdiklerini söyledi.
Maliye Bakanı Serdar Denktaş ise TAK muhabirinin sorusu üzerine diğer iki şirket olan Jet Gaz ile İnter Gaz'la bu fiyatta henüz uzlaşma sağlanmadığını onların da 80 TL'den satış kararına uymalarını ümit ettiklerini söyledi.

Zammın azaltılması için istişareler
Halen 59 TL'den satılan 10 kiloluk ev tipi tüp gazın fiyatının, bugünden geçerli olmak üzere yüzde 40'a yakın zamla 59 TL’den 82,5 TL’ye yükseltildiği açıklanmış, Koop Gaz Müdürü Nevzat Nevzat, rakamın düşürülmesi için Kıbrıs Türk Petrolleri’yle istişare ettiklerini söylemişti.
Nevzat, dövizdeki ve borsalardaki artış nedeniyle, üç tüp gaz firmasının Kıbrıs Türk Petrolleri’nden sağladığı gaz fiyatında artış olduğunu ve maliyetlerin yükseldiğini belirtmişti.
Maliye Bakanı Serdar Denktaş da, rakamın düşmesi için uğraş verdiğini ancak rakamda büyük değişiklik olamayacağını ifade etmişti.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER