banner564
banner556

‘Aç kalıyorduk’

Annesini öldüren babası aleyhinde tanıklık yapan 19 yaşındaki Zafer Sadrazam’ın söyledikleri, herkesi duygulandırdı

‘Aç kalıyorduk’
Çiğdem AYDIN

Ayrı yaşadığı eşi Şükran Tekin’i planlayarak öldürdüğü gerekçesi ile Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Çetin Sadrazam’ın davasında iddia makamının son tanıkları dinlendi. Başkan Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı ve Yargıç Alev Ulunay’dan oluşan heyetin baktığı davanın dünkü oturumunda Şükran Tekin’in aile yakınları ile Adli Tıp Uzmanı ve DNA mühendisi mahkemede tanıklık etti. İddia makamının, sanık Çetin Sadrazam’ın ‘çocuklar bende değil” iddiası üzerine tanık olarak çağırdığı DNA mühendisi, “Üç çocukta sanıktan” açıklamasını yaptı. Tanık olarak dinletilmek amacı ile Türkiye’den çağrılan DNA mühendisi Ömer Çetinkaya, Kıbrıs’tan bazı emareler ve kan örnekleri geldiğini, bunlara DNA incelemesi yaptığını söyledi. 

Hazırladığı raporu mahkemeye sundu
Hazırlamış olduğu raporu mahkemeye emare olarak sunan Çetinkaya, Ahmet, Zafer ve Baran’ın, Şükran Tekin ile sanığın çocukları olduğunu tespit ettiğini söyledi. Cinayet mahallinden gelen emareler üzerinde yaptığı incelemede ise Şükran Tekin dışında sanığa ve çocuklar Zafer ve Baran’a ait DNA bulduğunu kaydeden Çetinkaya, Şükran Tekin’den alınan tırnaklar arasında ise yine Çetin Sadrazama ait DNA bulunduğunu açıkladı.

Olay bir cinayet…
Şükran Tekin’in otopsisini gerçekleştiren Adli Tıp Uzmanı Çetin Lütfi Baydar ise otopside boyunda bası sonucu oluşmuş kızarıklıklar, tırnak aralarında sanığa ait DNA tespit edildiğini, Tekin’in kan ve doku örneklerinde ise zehirlenmeye dair bir bulguya rastlanmadığını açıkladı. Baydar, Tekin’in ağız ve burun solunum yetmezliğinden öldüğünü, tüm bulguları incelediğinde olayın bir cinayet olduğunu ve boğularak öldüğü sonucuna vardığını söyledi. Adli Tıp Uzmanı, “Elinde ve boğazında tahriş vardı. Bu bir mücadele gösterdiğini kanıtıdır. Ancak mücadelesi kısa sürmüş” dedi.

“Annemle sürekli kavga ediyordu”
Uzman tanıkların ardından Şükran Tekin ile Çetin Sadrazam’ın 19 yaşındaki oğlu Zafer Sadrazam tanık kürsüsüne çıktı. Oğlu, babası ile annesinin sürekli kavga ettiğini babasının ona şiddet gösterdiğini söyledi. Aç kaldıkları günler olduğunu da belirten Zafer Sadrazam, babasının kardeşleri ve kendisine bir iyi bir kötü davrandığını ifade etti.
Zafer Sadrazam’ın ardından Şükran Tekin’in kız kardeşi Elda Tekin tanık kürsüsüne çıkarak bildiklerini anlattı. Elda Tekin, ablasının sanıktan şiddet gördüğünü sanığın kendisini ve diğer kız kardeşini de tehdit ettiğini söyledi. Tekin, “Ablam ile ölmeden bir gün önce konuştuk. Eşinin boşanmayı kabul ettiğini, kâğıtları imzalayacağını söylediğini ve çok mutlu olduğunu söyledi. Ablam hayat dolu bir insandı ve asla intihar edecek biri değildi” dedi.

Bir tanık daha dinlenecek
Şükran Tekin’in Lefkoşa-Taşkınköy bölgesindeki evinin komşusu olan İbrahim Engin de sanık ile ayrı yaşadığı eşinin bağrıştıklarını duyduğunu, ölmeden önceki gece ise Tekin’in mutfağında bir hareketlilik gördüğünü ancak kim olduğunu görmediğini ama bir erkek şahıs olduğunu söyledi. Elda Tekin’in ardından tanık kürsüsüne baba Muzaffer Tekin çıktı. Muzaffer Tekin de bildiklerini mahkemeye anlattıktan sonra tanık kürsüsüne iddia makamı dünkü son tanık olarak Ceza Davaları Mukayyidi Mehtap Tümkan’ı çıkardı. Tümkan mahkemeye ön duruşmada sunulan evrakları içeren dosyayı mahkemeye emare olarak sundu.  İddia makamı tanıklarını dinlettiğini, bundan sonraki süreçte belki bir tanık dinleteceğini ifade ederken, mahkeme savunmanın tanıklarını hazırlaması için dava duruşmasını 31 Mart tarihine erteledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2015, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473