Akıncı: “Önümüzdeki 5 yılda kaderimiz çizilecek”

Akıncı, “Önümüzdeki 5 yılda kaderimiz çizilecek” dedi

Akıncı: “Önümüzdeki 5 yılda kaderimiz çizilecek”
banner432
Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı, çok önemli bir dönüm noktasına gelinmekte olduğuna işaret ederek, “Önümüzdeki 5 yıl içerisinde kaderimiz çizilecek. Geleceğimizi birlikte oluşturmalıyız” dedi.
Yapılan açıklamaya göre Akıncı; Yılmazköy, Hisarköy ve Bahçeli’yi ziyaret ederek yurttaşlarla bir araya geldi.
Ziyaretlerde yaptığı sohbetlerde önümüzdeki Nisan ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin partilerin seçimi olmadığı üzerinde duran Akıncı, “Kıbrıs Türk toplumu bu seçimde, tüm dünyanın ‘Kuzey Kıbrıs’ın seçilmiş lideri’ olarak tanıdığı liderini seçecek. Çok önemli bir dönüm noktasına geliyoruz. Önümüzdeki beş yılda kaderimiz çizilecek. Geleceğimizi birlikte oluşturmamız ve şekillendirmemiz gerekiyor. 10 yıl önce bir fırsatı yitirdik ve toplumsal haklarımızla Avrupalı olamadık. Şimdi önümüzde çözüm için ciddi bir fırsat var” dedi.
Akıncı, bu fırsatın, doğal gaz ve Güney Kıbrıs’taki ekonomik krizle yeniden oluştuğunu vurguladı ve her iki toplumun ihtiyacından yola çıkarak varılacak çözümün, bölgeye de istikrar getireceğini kaydetti.
Konuşmasında, köklerini inkâr etmediğinin; bağımsız ve tarafsız bir Cumhurbaşkanı olmanın köklerini inkâr etmekle ilgisi olmadığının altını çizen Akıncı, gerek 14 yıllık Belediye Başkanlığı sırasında gerekse Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı olarak görev yaptığı dönemde bunu kanıtladığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2015, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460